Oto Kokpit

Toyota, Otonom Dünyasına Dev Bütçe Ayırdı

Toyota, Otonom Dünyasına Dev Bütçe Ayırdı

Otomotiv teknolojisinde en büyük markalardan birisi olan ve özellikle hibrit araçlarla devrim açan Toyota, her gün gelişen otonom sürüş dünyası için bir adım daha attı. Otonom sürüş çalışmalarına hız kazandırmayı hedefi ile Japon üretici, Toyota Research Institute-Advanced Development (TRI-AD) adında yeni bir şirket kurdu. Denso ve Aisin Seiki şirketlerinin ortaklığı ile kurulan yeni oluşum, dünyanın dört bir yanından gelen üst düzey yazılım mühendislerinden oluşan 1.000 kişilik özel ekiple otonom sürüş adına çalışmaları yürütecek. İşte detaylar…


Toyota'dan Otonom Sürüşe 2,8 Milyar Dolarlık Yatırım

Toyota araç içi uygulamalarda çağın teknolojik trendlerine yön vermek amacıyla çok önemli bir adım daha attı. 2016 yılında yapay zeka, otonom sürüş ve robotik alanında araştırmalar yapılması amacıyla Kuzey Amerika’da Toyota Research Institue, Inc.’i kuran Toyota, otomotivdeki rekabeti daha da yukarılara taşımak için Toyota Aisin ve Denso şirketleriyle birlikte 2 milyar 818 milyon dolarlık yeni bir yatırıma imza attı. Bin mühendisin görev yapacağı Tokyo merkezli şirketin, özellikle otonom sürüş için gerekli Ar-Ge çalışmalarına odaklanarak hızlı bir şekilde sonuca ulaşması hedefleniyor.

Yeni kurulan TRI-AD şirketi, Toyota Research Institute ve Toyota Motor Corporation ile yakın bir çalışma programı oluşturarak yazılım geliştirme sürecini hızlandıracak. Verileri analiz edip kullanım yeteneğini geliştirecek olan mühendisler, son ürün uygulamalarına yön vermiş olacaklar. Ayrıca TRI ile ürün geliştirme departmanı arasındaki koordinasyonu da sağlayacak olan TRI-AD, bunlara ilave olarak Toyota Grubu’nun içerisindeki araştırma ve ileri geliştirme departmanlarının çalışmalarını daha da uyumlu hale getirecek. Şirkete dünyanın dört bir yanından dahil edilecek ileri seviyede yetenekli ve başarılı yazılım mühendisleri, Toyota Grubu içerisindeki mevcut yetenekleri de daha üst seviyelere çıkartacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }