Oto Kokpit

Techart 2015 Porsche Macan Modifiye Kiti Tanıtıldı

techart-porsche-macan-1
2015 yılına girdikten sonra almanya’nın önde gelen modifiye firmaları çalışmalarını yepyeni modeller üzerinde geliştirmeye devam ediyor. Porsche araçları üzerinde modifiye kitleri sunan techart firması da bu kapsamda yeni yılın ilk porsche macan modifiye kitini tanıttı. Aracın her alanına el atan alman tuner, yaptığı değişimlerle daha fazla kişiselleştirme isteyenlere yardımcı oluyor.

Techart porsche macan modifiye kitinin detaylarına baktığımızda alman firma, dışta yeni ön tampon, yan etekler, yeni yan aynalar, arka tampon, arka difüzör ve bagaj üstü spoyler parçalarıyla aracın hatlarını daha da sportifleştirmiş. Bu yeniliklerden sonra sıra jantlara gelmiş. Burada da 22 inç formula II jantlar tercih edilmiş. Zira bu 5 kollu jantlar aracın üzerine çok iyi oturmuş. Kapıyı açıp iç mekana geçtiğimizde ise tavandan tabana kadar oldukça geniş alanda yenilikler yapılmış. Mesela tavan tamamen alcantara kumaş ile kaplanmış. Yeni deri koltuklar, yeni kokpit ve orta konsol tasarımı, yeni direksiyon simidi kaplaması, yeni gösterge paneli, pedal ve paspas seti gibi yenilikler yapılmış. Kısacası yeniden dizayn edilmiş. Bunlara ek olarak performans arayışında olanlar için porsche macan dizel ve macan turbo seçeneklerinde güçlendirmeler yapılmış. Dizel seçenekte porsche macan s dizel’in gücü 258 beygirden 300 beygire çıkarılırken tork değeri 670 olarak güncellenmiş. Bu artışla aracın 0-100 km/s hızlanması 6.3 saniyeden 5.7 saniyeye düşerken, maksimum hızda +7 birimlik artışla 237 km/s hıza ulaşmış. Benzinli cephede ise porsche macan turbo tercih edilmiş. Aracın gücü +50 birim beygir artışla 450 beygire ulaştırılırken tork değeri de +70’lik artışla 620 nm torka çıkmış. Bunun yansıması ise 0-100 km/s hızlanmanın 4.8 saniyeden 4.4 saniyeye düşmüş. Maksimum hız ise 266 km/s hızdan 271 km/s hıza ulaşmış.

Kısacası techart porsche macan modifiye kiti ile aracın her noktasında belirgin iyileştirme ve geliştirmeler yapılarak, daha farklı macan sahibi olmak isteyenlere bir seçenek yolu daha açılmış. Söz sırası görsellerde…Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.