Sürücü Kursları Rehberi

Sigorta Şirketlerine Devletten Acil Fiyat İndirin Çağrısı

Uzunca süredir sigorta şirketlerinin fahiş fiyatlarından dert yanıyorduk. Devletin, 2016 yılının ikinci çeyreğindeki çağrısından sonra fiyatlarda belirli düşüş yaşanmıştı. Fakat bu büyük oranda olmadı. Bu yüzden Devlet görevlileri tekrardan devreye girdi ve sigorta şirketlerine indirim yapmaları yönünde çağrıda bulundu.


Sigorta Şirketlerine Devletten Acil Fiyat İndirin Çağrısı

Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla harekete geçen Hazine, sigorta şirketlerinden fiyatlarda indirim yapmalarını istedi. Aksi taktirde devlet müdahalesi gelecek. Son zamanlarda yaşadığımız olağan üstü durumları da göz önüne alarak bir süredir vatandaşın çokça dert yandığı ve sigorta şirketlerinin çok yüksek meblağlarla yaptığı poliçelerle vatandaşı üzmesi, Devlet mekanizmasının tekrardan harekete geçmesini tetikledi. Otomobil sahibi olan birçok vatandaş, her yıl ödediği sigortaların yakın zamanda yüksek bedeller ödeyerek yaptırması artık canına tak ettirdi.

Nisan ayından bu zamana kadar %10 düşüş olduğu belirtilse de şahsen 2014 yılında 400 TL’ye yaptırdığım trafik sigortasını 2015 yılında 700 TL fiyat aldım. Şuan ne seviyelerde bilmiyorum ama çevremde bu konuda hep şikayetler duyuyorum. Umarım bu konuda fiyatlar genel seviyesi makul değerlere iner.

Etiketler:

Sigorta Şirketlerine Devletten Acil Fiyat İndirin Çağrısı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. okan yuksel dedi ki:

    2001 focus sport trend e 2015 de 700tl ye yaptrdığım sigortayi yine 2001 baska bi sport trend e 2016 da 2.250 tl ye yaptrdim %300 den fazla bi artis yasadim yani

Sayfa başına git