Oto Kokpit

Siemoneit Racing Seat Leon ST Cupra

21.09.2019
Siemoneit Racing Seat Leon ST Cupra

Alman modifiye firması Siemoneit Racing Seat Leon ST Cupra modelinin sınırlarını genişletti ve onu çok daha güçlü hale getirdi. Seat’ın 4drive yani dört tekerden çekiş sistemine sahip olan bu hızlı araç, Alman tunerın elinde çok daha hızlı ve iddialı hale gelmiş. Detaylara geçelim ve yapılanları daha iyi anlayalım.

Siemoneit Racing Seat Leon ST Cupra

Siemoneit Racing, söz konusu araç için 23.800 euro ekstra katmış. Seat Leon ST Cupra 4Drive fabrikasyon olarak 2.0 litre turbo benzinli motoru ile 300 ps 296 beygir 380 nm tork güç üretirken Alman tuner motor da ve egzoz sisteminde yaptığı birçok uygulama ile aracın gücünü 521 ps 514 beygir 620 nm tork güce ulaştırmış. Tabi bütün olay motor da bitmemiş ve 7 ileri DSG şanzıman üzerinde de güncelleme yapılarak 750 nm tork güce kadar dayanıklı hale getirilmiş.

Seat Leon ST Cupra Modifiye

Siemoneit Racing tarafından yapılan uygulamalar sonrasında Seat Leon ST Cupra üzerindeki değişimler şu şekilde olmuş:
0-100 km/s hızlanması 3.4 saniye (fabrikasyon değeri 5.7),
100-200 km/s ara hızlanması ise 6.8 saniye düşmüş.

Fabrikasyon olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış son hız artan güç sonrasında biraz daha üst noktaya çekilmiş ve Siemoneit Racing tarafından 280 km/s ile sınırlandırılmış.

Siemoneit Racing Seat Leon ST Cupra

Motor kısmındaki çalışmalara ek olarak hem görünümü hemde yol tutuşu artırmak için birkaç eklentiler daha uygulanmış. Yeni 19 inç jantlara yer veren firma lastik olarak Michelin Sport Pilot Cup 2’yi tercih etmiş. KW süspansiyon ile yol dengesi daha da iyileştirilen Leon ST Cupra‘nın artan gücünü daha iyi dizginlemek adına Audi RS3’ün 370 mm’lik seramik fren diskleri kullanılmış. Araç üzerindeki işlemler bu kadar. Son olarak yapılanları görelim.

Siemoneit Racing Seat Leon ST Cupra

Etiketler:

Yorumlar
  1. Onur Aydın dedi ki:

    çok güzel duruyor bu araba

  2. Mustafa Bilgin dedi ki:

    spor arabaları oldu bitti seviyorum