Oto Kokpit

Sarı Yelekliler Paris’te Lüks Araçları Hedef Aldı

Sarı Yelekliler Paris’te Lüks Araçları Hedef Aldı

Fransa’da bir süredir sarı yeleklilerin gösterileri var. Amaçları artan akaryakıt vergisini protesto etmek. Bunu başardılar da. Fakat genel protesto amaçları arasında hayat pahalılığı da var. Ayrıca Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a karşı çok kızgınlar. Öfke sadece akaryakıta değil hayat pahalılığına ve zengine de olduğunu anladık. Protestocular başkent Paris’te lüks araçlara ciddi zarar vermeye başlayınca hedefte lüksün ve ona sahip zenginlerinde olduğu anlaşıldı. Ters çevrilen Porsche 911, yakılan AMG GT ve daha fazlası Fransa’da yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor.


Sarı Yelekliler Paris

Sarı Yelekliler‘in başlattığı gösterilerin ilk amacı akaryakıttaki artıştı. Bunu geri çektirdiler. Fakat asıl sebep yaşam koşullarının zorlaşması ve geçim sıkıntısının çekilmesi asıl sebep olarak görülüyor. Tabi bu gösteriler sadece Fransa ile sınırlı kalmadı. Avrupa’nın diğer ülkelerine de yayıldı. İşin altında yatan sebep geçim sıkıntısı mı yoksa başka bir şey mi zaman gösterecek ama kamu düzeni ciddi oranda bozuluyor. Her ülke de olduğu gibi Ülkemizde de Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Hakkı vardır. Sınırsız bir hak değildir ve kamu düzenini bozup saldırı niteliğinde kullanılamaz. Kötü yönetim eleştirilebilir, protesto edilebilir ama topluma ve çevreye zarar verecek hale geldiği zaman işin rengi değişir.

Fransa’daki yapılan gösteriler çevreye zarar vermeye başlayıp toplum düzenini bozacak duruma gelince iş farklı noktaya gitmeye başladı. Bakmaya kıyamayacağımız lüks otomobilleri bile acımadan yakıp yıkıp parçalaya biliyorlar. Umarım ülkemizde benzer görüntüleri görmeyiz. Adamlar gördükleri her şeyi alt üst ediyorlar. Olayın daha fazla derinine inmeden sizleri video ile baş başa bırakıyorum.

Porsche 911’i Ters Çevirdiler

Mercedes AMG GT’yi Yaktılar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }