Oto Kokpit

Sadece 1 Adet Üretilen 394 Beygirlik ABT Audi A1 Sportback

13.10.2019

ABT Tuning, 2019 yılının en çok konuşulacak modifiye çalışmalarından birine imza attı. Hans-Jürgen ABT’nin yarışçı oğlu Daniel ABT ve teknik ekibi eşsiz bir otomobil ortaya çıkardılar. Standart Audi A1’i 394 beygir güç üreten DTM tarzında yarış aracına çevirdiler. Sadece 1 adet olarak hazırlanan ve tekrarı olmayacak bu güçlü ABT Audi A1 Sportback‘i gelin yakından tanıyalım.


ABT Audi A1 Sportback

ABT Tuning geçen ay Audi A1 için bir modifiye programı hazırlamış ve 40 TFSI adlı 2.0 litrelik turbo benzinli motoru 200 PS güçten güvenilir bahis siteleri 240 PS güce çıkarmıştı. Fakat bu ekibi kesmemiş ki geleceğe bırakılacak kadar eşsiz bir çalışma yaptı ve bu aracı 400 PS 394 beygir güce çıkardı. Performans verileri açıklanmayan ABT Audi A1 Sportback‘in sadece motoru değil dışı ve içi de çok ilginizi çekecek. O kısımlara da bakalım.

400 PS ABT Audi A1 Sportback

Sadece 1 adetlik özel proje olarak hazırlanan ABT Audi A1 Sportback dışında oldukça ağır işçilik bulunuyor. Bu araca DTM karakteri kazandırılması adına yepyeni body kite eşlik eden genişletilmiş çamurluklar, devasa spoiler uygulanmış. 400 beygirin en temel ip uçlarından birisi olarak karbon uçlu egzoz çıkışları bırakılmış. Bu çıkışlar motordan gelen 114 mm’lik egzoz sisteminin son noktasını temsil ediyor.

ABT Tuning Audi A1

Tabi bütün işlemler bununla bitmemiş. Çift renk uygulamasıyla resmen nokta atışı yapılmış Öte yandan 19 inçlik ABT ER-F jantlarla işlemler dışta zirveye ulaşmış. ABT Audi A1 Sportback üzerindeki bu jantlara 265/30 R19ebatlı Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler eşlik ederken aracın yol dengesi H&R süspansiyon yaylarıyla desteklenmiş.

400 PS ABT Audi A1 Kokpiti

Aracın yaşam alanına geçtiğimizde ise yarışçı ruh devam ettirilmiş. Bu noktada koltuklar, roll bar, düz tabanlı direksiyon simidi asıl görevi üstlenirken ağırlıklı olarak görünen alcantara kumaş ve kırmızı dikiş detayları da 400 ps’lik ABT Audi A1 Sportback kokpitinde dikkatleri üzerine çeken detaylar arasında bulunuyor.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Emre Atay dedi ki:

    bir adet üretilmiş ama sanki bana özel üretilmiş yok böyle güzel bir araba

  2. Emir Uçar dedi ki:

    param olsa da alsam şu arabayı tam bana göre