Oto Kokpit

RFK Tuning Volkswagen Golf 5

24.08.2015

rfk-tuning-volkswagen-golf-5-1
Almanlar durmak bilmiyor. Bu sefer rfk tuning adlı alman tuner, volskwagen firmasının en özel aracı olan golf’ün 5. jenerasyon R serisine el attı. Aracın fazla üzerine gitmeden tadında ve kararında çalışma yapmış. En ufak aşırılık içermeden ortaya çok daha özel araç çıkarılmış. İşte detaylar.

RFK tuning, bu çalışma için R32 kodlu 5. nesil ve 5 kapılı volkswagen golf modelini seçmiş. Değişim detaylarına geçtiğimizde ilk bakışta sapsarı rengiyle dikkat çeken bu araç, mat sarı kaplama, arka stopların karartılması ve 225/35 ZR 19 Pirelli P Zero Nero lastiklerin eşlik ettiği 19 inç jantlar kullanılmış. Ayrıca kw coilover süspansiyon sistemi ile yükseklik ayarı yeniden elden geçirilmiş. Bu değişimlerle dış görünümü standart halinden çok daha iyi ve başarılı olmuş.

Gelelim kaput altındaki değişime. Aslında ciddi güçlendirme yok. Volkswagen golf mk5 r32 kodlu bu aracın 3.2 litrelik V6 motorla 250 beygir 320 nm tork güç ürettiği katalog verilerinde yer alıyor. RFK Tuning bu noktada devreye girip soft yazılım ile var olan gücü 270 beygir 340 nm torka kadar çıkarmış. Ciddi değişimler değil ama yine de belirli yenilik yapılmış. Şimdi görsellere geçebiliriz.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.