Oto Kokpit

Prior Design Mercedes AMG GT-S PD800GT

prior-design-mercedes-amg-gt-s-pd800gt-2
SLS AMG’yi tahtından eden Mercedes AMG GT-S, artık modifiye çalışmalarında da görevi devralmaya başladı. Ünlü modifiye firması Prior Design, Mercedes’in yeni süper spor otomobilini tuning programına dahil etti ve pd800gt kodlu bambaşka bir canavar ortaya çıkardı. 510 beygirlik Mercedes AMG GT-S üzerindeki bu çalışmada sadece dış alan üzerine yoğunlaşıldı. Ortaya çok daha etkileyici AMG GT-S modeli çıkarıldı. İşte detaylar…

Genel olarak karbon fiberden yapılmış parçaların kullanıldığı bu body kitin kapsamında ön tampon eki, yıldızı çevreleyen ön ızgara, yan etekler, yan hava kanalları ve arka difüzör üzerinde kullanılmış. Bunun dışında genişletilmiş ön ve arka çamurluklar, kaput kısmında hava kanalları ve bagaj üstü spoyler da kite dahil edilip widebody görünüm sağlanmış.. Bu sayede PD800GT kodlu Mercedes AMG GT-S çok daha kaslı görünüme kavuşmuş. Bunun yanı sıra aracı çok daha iyi gösteren bir öge daha yerleştirilmiş. Bunu yeni jantla başarmışlar. PD3 forged adlı olup 18 ile 23 inç jant arasında farklı ebatlara sahip olarak prior tarafından üretilen bu jantlar, amg gt s için önde ve arkada farklı ebatlarda kullanılmış ama bu konuda modifiye firması bilgi vermediği için detayları yer almıyor.

Genel olarak Prior Design Mercedes AMG GT-S PD800GT hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gerisini görseller devralıyor. Sırada aracın fotoğrafları yer alıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]