Oto Kokpit

Otomatik Yeni Ford Tourneo Custom Türkiye Fiyatı Açıklandı

Otomatik Yeni Ford Tourneo Custom Türkiye Fiyatı Açıklandı
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Ford’un ticari sınıftaki gözde modellerinden Tourneo Custom, Türkiye paketine otomatik vitesli seçeneğini ekledi. 6 ileri tam otomatik şanzımanla birlikte arka da havalı süspansiyon sistemini kullanıcılarına 170 ps güç üreten iki litrelik turbo dizel motorla sunuyor. Otomatik vitesli Yeni Ford Tourneo Custom, Titanium ve Titanium Plus donanımları ile fiyatlandı. Buyurun detaylara geçelim.

Otomatik Yeni Ford Tourneo Custom

Yeni Ford Tourneo Custom, ülkemizde sadece manuel şanzımanla alınabiliyordu. Sınıfındaki en büyük rakibi VW Transporter, DSG ile büyük avantaj sağlıyordu. Ford bunu ülkemizde aşmak adına 6 işleri Selectshift adlı tam otomatik şanzımanlı versiyonu getirdi. Bunu daha cazip kılmak için sadece otomatik vitesli versiyonlar için arka havalı süspansiyonu da standart olarak sunuyor. Böylece çifte konfor sağlayabiliyor. Ayrıca bu özellik yeni nesil EcoBlue motorla sunuluyor. İki litrelik turbo dizel ünite 170 ps 405 nm tork güç üretiyor. Bu motor, dizel motorların çevreye daha az zarar vermesi için geliştirilmiş AdBlue sistemine sahip. 10.000 kilometre menzile sahip olan AdBlue tankına sahip olan bu motor, önceki versiyonlara göre de %13 yakıt tüketim ekonomisi sunuyor. Aracın teknik verilerini aşağıda paylaştım. Fakat öncesinde donanımlarına bakalım.

Yeni Ford Tourneo Custom Donanımları
Otomatik Tourneo Custom, iki donanım seçeneği ile sunuluyor. Titanium ile 16 inç jantlar, elektrikli katlanabilir ısıtmalı yan aynalar, karartılmış arka camlar, ön sis farları, hız sabitleme sistemi, deri direksiyon simidi, start-stop sistemi, sürgülü çift kapı, ısıtmalı sürücü koltuğu, EBD destekli ABS, ESP, dinamik tork kontrolü, gündüz farları yer alıyor.

Titanium Plus ile az önceki saydıklarımın dışında deri koltuklar, ısıtmalı ön cam, 10 yöne elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, geri görüş kamerası, far ve yağmur sensörü, şerit takip sistemi, yorgunluk algılama sistemi özellikleri sunuluyor.

Son olarak aracın teknik verilerine bakalım ve fiyat listesine geçelim.

Yeni Ford Tourneo Custom Teknik Özellikleri
Motor: 2.0 lt 170 PS 405 NM Tork (turbo dizel)
Şanzıman: 6 ileri otomatik
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 7.7 / 6.5 / 7.1 / 183 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4972 mm / 2020 mm / 1986 mm
Boş Ağırlık: 2323 kg

Yeni Ford Tourneo Custom Türkiye Fiyatı
2.0 L EcoBlue TDCi 170 PS 405 Nm Euro 6 Uzun (310L) 3100 8+1 Önden Çeker 6 İleri Otomatik Titanium: 125.185
2.0 L EcoBlue TDCi 170 PS 405 Nm Euro 6 Uzun (310L) 3100 8+1 Önden Çeker 6 İleri Otomatik Titanium Plus: 138.170

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.