Oto Kokpit

Oto.Net’e Uğramadan Otomobil Almayın!

Oto.Net’e Uğramadan Otomobil Almayın!

otonet
Otomotiv sektörünün baş döndürücü gelişimi, etrafında oluşan alt sektörleri de canlandırıyor. Son zamanların en popüler otomobil satış alanı olan ikinci el ve sıfır otomobil ilan web siteleri, aradığınız özellikteki otomobilleri birkaç tıkla inceleme fırsatı sunuyor. Durum böyleyken ilan siteleri arasında da büyük rekabet oluşmaya başladı. Belli başlı siteleri zaten biliyorsunuz. Fakat bunların arasında bambaşka web sitesi yer alıyor. Adı Oto.Net. İnternet girişimleri ile bilinen Projectz tarafından kurulan ve 1 yıldan fazla süredir yayında olan oto.net, sektöre bambaşka soluk katıyor. Alışılagelmiş ilan sitelerden sıyrılıp, kendi tarzını oluşturan bu web sitesinin satış hacmi oldukça iyi seviyelerde. Kullanımı kolay ve sayfalar oldukça hızlı açılıyor. Tüm bunların yanı sıra kendine özgü özellikleri de var.

Oto.net, sıfır ve ikinci el otomobil satışının yapıldığı oldukça başarılı web sitesi. Site 3 temel işlev üzerine kurulmuş. Al-Sat ve Oto.Nag. “Otomag?” Yani otomobil alıp satarken, otomobil magazini de takip edebiliyorsunuz. Bu sayfada en güncel otomobil haberlerine de ilan sayfasında da ulaşıp okuyabiliyorsunuz. Yani oto galeri de araç incelerken otomobil dünyasını da takip ettiğiniz gazete, tv veya benzer ortam gibi düşünebilirsiniz.

Site bu işlevlerinin yanı sıra satış hacmiyle de dikkat çekiyor. Öyle ki şimdiye kadar 5000’den fazla aracın satışına aracılık yapmışlar. Yani oldukça hızlı ve başarılı araç satışı yapılıyor. Satış sisteminde B2B adlandırılan ihale usulü şeklinde de ikinci el ve sıfır araç satışı gerçekleştiriliyor. Ücretsiz ilan verme özelliğinin yer aldığı oto.net’te yer alan ilanlar içerisinde genel teknik bilgiler, ilanın hemen üstünde yer alıyor. Fakat daha fazla bilgi isteyenler marka ve modelin hemen altında yer alan model detaylarına tıkladığı zaman hızlı bir şekilde teknik özellikler, 360 derece galeri ve donanım detaylarının olduğu sayfaya gidebiliyor. Bununla birlikte ilan içerisinde incelediğiniz araca en yakın özellikte fiyat aralığındaki benzer ilanlarda sergileniyor. Öte yandan karşılaştırma, favori, yazdırma gibi butonlarda başarılı şekilde konumlandırılarak kullanıcı dostu site olma özelliği üst seviyelere taşınmış. Kullanıcı dostu derken sitenin hızı oldukça iyi seviyede olduğunun altını özellikle çizmek istiyorum. Tıklayıp saniyelerce bekleme olayı yaşamıyorsunuz.

Kestirmeden git
Sitenin en güzel ve farklı özelliklerinden birisi de “kestirmeden git” butonu oluyor. Araç ararken bir çoğumuz ihtiyaç ya da isteklerimize cevap verecek olanları aramak isteriz. Bu butona tıkladığınız anda karşınıza 9 farklı seçenek geliyor. Bunlar arasında “çocuğum var, hız seviyorum, ilk arabam, arazi tutkunuyum, çevreyi koruyorum” gibi özelleştirilmiş seçenekler yer alıyor.

Özetle, oto.net üzerinden kamu ve özel kuruluşlardan tutunda, ikinci el otomobil alım satımı ile uğraşan galeriler ve otomobil bayileri elindeki araçları buradan kolaylıkla satışını gerçekleştiriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]