Oto Kokpit

Novitec Rosso Ferrari California T Yayınlandı

novitec-rosso-ferrari-california-t-7
Süper spor otomobillerin modifiyesinde zirve ortaklarından novitec, ferrari, lamborghini, maserati gibi özel araçları farklı kategori altında toplayıp bu otomobillerin sahipleri için birbirinden yeni modifikasyon çalışmalarına imza atmaya devam ediyor. Rosso başlığı altında ferrari’ye yer veren firma, son olarak california T modelini tanıttı. Araç daha sportif, daha aerodinamik ve daha fazla güce kavuştuğu bu çalışmanın detaylarına geçelim.

Novitec, her zaman olduğu gibi yine dış görünümde başarılı değişimlere imza atarak başlamış. Bu araçta da body kit ile bunu başarmış. Karbon fiber malzemeden üretilmiş bu kit; ön tampon eki, ön kaput ve yan hava havalandırma kanal ekleri, yan etekler, bagaj üstü spoyler, stop çerçevesi, arka difüzör ve arka tampon eki olarak uygulanmış. Bunun yanı sıra nf3 ve nf4 kodlu önde 21, arkada 22 inç jantlar dış görünümü taçlandırmış. Bu jantlara önde 255/30 R21, arkada ise 315/25 R22 ebatındaki pirelli lastikler eşlik etmiş. Ferrari california t ‘nin süspansiyonları da novitec üretimi süspansiyon sistemi ile değiştirilmiş. Bu kadar değişimden sonra motor güçlenmezse eksik kalır diye düşünerek son adım atılmış ve aracın 4.8 lt litrelik V8 ünitenin altında 560 beygir 755 nm tork güç üreten motoru ecu güncellemesi ile 646 beygir 856 nm tork değerine kadar güçlendirilmiş. Bu güç artışı novitec rosso ferrari california t‘nin
0-100 km/s hızlanmasını 3.6 saniyeden 3.3 saniyeye kadar düşürürken maksimum hızını 315 km/s hızdan 329 km/s hıza ulaştırmış. Ayrıca novitec firması ek olarak egzoz sistemi ve birkaç değişimle bu aracın gücünü 658 beygir 871 nm torka kadar çıkaracak olan Stage 2 paketini de elde tutuyor. Sarı şeytan hakkında aktaracaklarım genel olarak bunlar. Görselleri kaçırmayın derim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]