Oto Kokpit

Musketier 2015 Yeni Citreon C1 Modifiye Kiti

Musketier 2015 Yeni Citreon C1 Modifiye Kiti - 6
Musketier Tuning ile geçtiğimiz günlerde sizleri tanıştırmıştım. Almanya merkezli çalışan bu tuner, aynı ülkedeki rakiplerinin aksine fransız araçları ağırlıklı çalışıyor. Daha önce C4 cactus için yaptığı çalışmayı aktarmıştım, şimdi de yeni citreon c1 sahipleri için sunduğu modifiye kitini tanıtacağım. A segmentinin küçük ve sevimli yüzü olan bu yeni araç için sıkı çalışılmış. Açıkçası yapılan değişim iddialı dursa da beğendiğimi itiraf etmeliyim. Jant konusunda çeşitlilik sunan firma, body kiti de elinden geldiği kadarınca kararında yapmaya çalışmış. Son olarak yeni c1’in küçücük kalbinde güçlendirme seçeneği de sunmuş. Hadi detaylara geçelim.

Musketier 2015 citreon c1 modifiye kitinin detaylarını aktarmaya dıştan başlamak istiyorum. Aşırıya kaçmadan ön tampon eki, led gündüz faları çerçevesi, çamurluk ekleri, yan etekler, arka difüzör, arka tampon eki, tavan üstü spoyler kapsamlı değişim yapan alman tuner, dıştaki bu iddialı değişimde spor yay ve 7 farklı egzoz çıkışları ile olayı daha da kapsamlı hale getiriyor. Fakat en çok ilgimi çeken nokta jant çeşitliliği oldu. Öyle ki yeni citroen c1 sahipleri araçlarına jant alma düşüncesine sahiplerse musketier resmi web sayfasını kesinlikle incelemelerini tavsiye ederim. Çünkü 15’ten fazla jant modelin sırasıyla inç ve lastik ebatları şu şekilde yer alıyor:
14 inç jant 165/65-14
15 inç jant 195/50-15
16 inç jant 195/45-16
17 inç jant 195/40-17

Musketier 2015 citreon c1 çalışmasının son detayında 1.0 VTi 68 ve 1.2 VTi 82 motor seçenekleri için sunulan güçlendirme kiti yer alıyor. Aslında çokta kayda değer değişim yer almıyor. Hatta teknik veriler bile yoktur. Firma, KN açık hava filtre kitini listeye eklemiş. Hava filtresi deyip geçmeyiniz. Citroen’in kullandığın 3 silindirli bu küçük motorunu daha önce kullandıysanız çok ama çok tatlı ciğer sesi verdiğini duymuşsunuzdur. Bu motora sahip citroen araçları için aklımdan geçen iki şey vardı. Birisi son susturucu diğeri de açık hava filtre kitiydi. Musketier ise aklımdan geçeni bu aracın sahipleri için sunuyor. Bu minicik araçtan çıkacak o tatlı homurtuları duymak isterdim. Her neyse aktaracaklarım bu kadar, sırada görseller var…


Musketier 2015 Yeni Citreon C1 Modifiye Kiti - 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]