MTM Volkswagen Golf 7 R 4Motion

jantilmen

SONY DSC
Alman modifiye firması mtm tuning son çalışmasında volkswagen golf 7 r 4motion modeline yer verdi. Daha öncede volkswagen golf 7 r ile ilgili modifiye çalışması gerçekleştiren firmalar olmuştu. Bu seferde bu özel araç için mtm karşımıza çıktı. Büyük değişimler yaşanmamış ama sınıfının en güçlü modellerinden biri olan bu hot hatchback araç çok daha üst sınırlara sahip olmuş. Hemen detayları aktarıyorum.

Mtm volkswagen golf 7 r 4motion olarak tanıtılan bu modifiye çalışmasında öne çıkan iki alan var. Birisi dıştaki jant değişimi ve desen uygulaması, diğeri ise motor güçlendirmesi oluyor. Dıştaki değişime baktığımızda standart haliyle bile ilgi çeken ve yarış arabalarına taş çıkartacak sportifliğe sahip olan volkswagen golf 7 r‘a damalı bayrak desenleri yan etek kısmından başlayıp arka stop alanına kadar uzanmış. Aynı zamanda kaput üzerinde de yer alan bu desen golf 7 r için yarışçı kimlik kazandırmış. Aslında bu değişim motordaki gücün hafiften habercisi olmuş. Fakat araç kendini yeni egzoz çıkışlarıyla iyice ortaya koymuş. Dört çıkışlı yeni egzoz kafaları ile üst sınıf spor otomobillere gönderme yapılmış. Nasıl yapılmasın ki, bu aracın güçlendirme sonrası hız değerleri oldukça ilgi çekici seviyeye ulaşmış. Motor değişiminin detaylarına geçmeden önce son bir değişim daha var, onu da aktarayım. Bu son değişim 18 inçlik stock jantların 19 inçlik nardo siyah jantlarla yenilenmesi ile tamamlanmış. Bu lastiklere 235/35 ZR 19 ebatındaki Michelin Pilot Sport Cup 2 lastikler eşlik etmiş.

Son ve en önemli değişim volkswagen golf 7 r‘ın 2.0 litrelik turbo beslemeli motorunda yapılmış. Bu araç vw’nin adeta göz bebeği konumunda. Çünkü sınıfındaki araçlara göre oldukça güçlü. Buna ek olarak birde dört tekerden çekiş sistemi gibi bir özelliği var ki bu hem hızlanmada hemde yolda tutunmada ciddi avantaj sağlıyor. Bazı arkadaşların aklına wrx veya evo gelmiş olabilir. Haksız da sayılmazsınız. Zira golf 7 diye adlandırılan bu aracın kaputu altında 300 ps ve 380 nm tork üreten bir motor yer alıyor ve bu motor volkswagen golf 7 r’ı 6 ileri manuel şanzımanda 0’dan 100 km/s hıza 5.1 saniye de ulaştırıyor. Japon otomobil hayranları bu değerlerin ne anlama geldiğini iyi bilirler :). Fakat asıl olay mtm dokunuşundan sonraki golf 7 r modelinde saklı. Araçtaki güçlendirme programından sonra bu güç değeri 360 ps ve 450 nm torka yükselmiş. Bu da aracın 0’dan 100 km/s hıza ulaşmasını 4.2 saniye sürede tamamlamasını sağlamış. Bahsettiğimiz değerler üst sınıf spor otomobil değil. 500-600 beygirlik araçlardan bahsetmedim. Ama yakın zamanda golf 7 r için çok ciddi modifiye çalışması sonucunda 0-100 km/s hızlanmasında süper spor otomobillere yaklaşırsa şaşırmayın derim. Bu arada aracın maksimum hızı elektronik olarak sınırlandırılmış değerler aynı kalmış. Yani 250 km/s.

Dış Değişim: 3.0 Stars (3.0 / 5)
Jant Seçimi: 3.5 Stars (3.5 / 5)
Motor Güçlendirmesi: 4.0 Stars (4.0 / 5)
Genel Değerlendirme: 3.5 Stars (3.5 / 5)


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git