Oto Kokpit

Mercedes X Serisi İçin Uzun Versiyonu Geliyor

Mercedes, hafif ticari dünyasındaki ikinci önemli denemesi olan X Serisi gerek tasarım gerekse alt yapısı ile sınıfının önemli oyuncularından birisi olarak öne çıktı. Satışlar ne durumda bilmem ama Mercedes bu sefer çok şık aracı otomobil piyasasına kazandırdı. Şimdi de karşımıza Mercedes X serisi uzun versiyonu ile çıkmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…


Mercedes X Serisi Long Ne Zaman Çıkacak?

Mercedes X Serisi, bildiğiniz üzere Nissan Navara alt yapısını kullanarak hazırlanmıştı. Kaputu altındaki kullandığı motordan şasisine kadar ortak üretim olan bu aracın malzeme kalitesi ve tasarımı ikili arasındaki en büyük farkı oluşturuyordu. Mercedes pick up olayını biraz daha ileri götürmek adına uzun versiyonunu hazırladı ve testlerine başladı. Arka kısmı uzatarak daha fazla yük taşıma kapasitesi sunacak olan Mercedes X Serisi için şasi de değişim olmayacağı ön görülüyor.

Mercedes X Serisi

Aracın üretimini tamamlayıp testlere çıkan ve casus kameralara yakalanan uzun versiyon x serisinde yine 2.3 litrelik 4 silindirli turbo dizel motorun 163 ğs ve 190 ps güç üniteleri ile kullanılması bekleniyor. Ayrıca X 350d 4matic seçeneğiyle 3.0 litre 6 silindirli 258 ps 550 nm tork güç sunan en üst seviye motorunu da satış listesinde görebileceğiz. Şimdilik araç hakkında aktaracaklarım bu kadar. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }