Oto Kokpit

Mercedes ‘ten Sanatsal Facebook Uygulaması

Mercedes ‘ten Sanatsal Facebook Uygulaması

mercedes-ten-sanatsal-facebook-uygulamasi
Ürettiği otomobiller de ortaya koyduğu farklılığı müşteri ilişkilerinde gösteren mercedes-benz, bu ay kullanıma sunduğu yeni sosyal medya uygulamasıyla da kendi tarzını ortaya koyuyor. Bu uygulama facebook tabanlı çalışıyor ve en çok beğendiğiniz mercedes modelleri analiz ediliyor. Daha sonra ünlü karikatürist Selçuk Erdem imzalı sanatsal galeriniz hazırlanıyor.

“Şimdiye kadar en çok beğendiğin Mercedes-Benz modellerini senin için topladık. Sana özel sanat galerin hazır!” başlığı altında galeriniz oluşturuluyor. Bunu isterseniz bilgisayarınıza “.jpg” dosyası olarak indirin, isterseniz facebook profilinizde paylaşın. Şimdi daha fazla detaylara ulaşmak için basın bültenine göz atalım.

Kendi sanat galerini yarat
Mercedes-Benz Türkiye Facebook sayfası “Ben Beğendim Sanat Oldu” uygulaması kapsamında, sayfada paylaşılan görseller ve dünyanın en önemli sanatçılarının sanat eserleri, ünlü karikatürist Selçuk Erdem’in eğlenceli çizimleriyle birleştirildi. http://bit.ly/BenBegendimSanatOldu adresine Facebook hesapları üzerinden bağlanan takipçiler, Mercedes-Benz Türkiye Facebook sayfasını takip etmeye başladıkları andan itibaren ağırlıklı iletişime geçtikleri paylaşımları, eğlenceli bir galeri ile hatırlama fırsatı yakalıyor.  Mercedes-Benz Türkiye Facebook sayfası takipçileri, kişisel galeri sayesinde dünyanın en önemli sanatçılarının sanat eserleri arasında kendi beğendikleri fotoğrafları, ünlü karikatürist Selçuk Erdem’in özel çizimleriyle birlikte görebiliyorlar. Kullanıcılar dilerlerse bu renkli galeriyi kendi bilgisayarlarına indirebiliyorlar ve hatıra olarak saklayabiliyorlar.

 

“Sosyal medyada müşteri iletişimine önem veriyoruz”

“Ben Beğendim Sanat Oldu” uygulamasının sosyal medya alanında son derece renkli bir seçenek sunduğunu belirten Mercedes-Benz Türk Pazarlama İletişimi ve CRM Kısım Müdürü Gamze Şulen “Mercedes-Benz Türkiye olarak sosyal medya uygulamalarımızda da farklı ve öncü olmanın yanı sıra müşteri iletişimine büyük önem veriyoruz. Facebook sayfamızı ziyaret eden takipçilerimiz “Ben Beğendim Sanat Oldu” uygulamamız ile paylaşımlarımızı incelerken, hem eğlenceli vakit geçiriyorlar hem de kendi beğenileri doğrultusunda kişisel bir galeriye sahip oluyorlar. Ayrıca, uygulamayı başlattığımız andan itibaren sayfadaki formu dolduran ilk 500 takipçimizin galerisini de Selçuk Erdem’in imzasıyla basılı poster haline getirerek kendilerine hediye ettik. Mercedes-Benz Türkiye hesabında 5 yıl içinde hayata geçirdiğimiz yenilikçi uygulamalar, kullanıcılar tarafından da büyük beğeni topluyor ve takipçi sayımız hızla artıyor. Bugüne kadar paylaştığımız 1.600’den fazla içerik, toplamda 2,7 milyondan fazla beğeni, 145.000’den fazla yorum aldı. Sayfamızın takipçi sayısı Ocak 2015 itibariyle 1,5 milyonu aştı.” dedi.

Mercedes-Benz Türk’ün tüm sosyal medya kanallarında, yayın hayatına başladığı günden bu yana birbirinden farklı, ilgi çekici ve her biri kendi içinde bir sanat eseri olmaya aday modellerin görselleri paylaşılmaya devam ediliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.