Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Mercedes-AMG GT’ye G-Power Dokunuşu

27.12.2016
146
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

2016 yılının bitmesine birkaç gün kala modifiye firmaları durmak bilmeden son çalışmalarını paylaşmaya devam ediyor. Bu sefer BMW tuning çalışmaları ile bilinen G-Power kendini gösterdi. Fakat konuğu Mercedes-AMG GT. Birbirine rakip olan iki markayı ayırt etmeden projelendiren bu firmayı BMW ile tanıdık. Çokta iddialı araçlar çıkardılar. Bakalım Mercedes için neler yapmışlar?

G-Power Mercedes-AMG GT 610 ps

G-Power, bugüne kadar yaptığı modifiye işlemlerinde iki noktada dikkatimi çekmiştir. Birisi motordan aldığı yüksek güçler, diğer ise hurricane rr jantları. Standart Mercedes-AMG GT için uyguladığı işlemlerde bundan fazlası yoktur. 4.0 lt V8 motoru ile 462 ps 650 nm tork güç üreten bu yeni nesil süper spor otomobil için kullandığı yazılım ile 610 ps 755 nm tork güç almış.

Peki araca katkısı ne olmuş?
Fabrikada verilerinde bu aracın 0-100 km/s hızlanması 4.0 saniye iken, güçlendirme sonrasında 3.6 saniyeye kadar düşmüş. Bu değer AMG GT S modelinden 0.2 saniye daha iyi ve yazılım sonucunda bu güç alınıyor. G-Power, bu gücün bedeli olarak kısa süreliğine 2.592 euro talep ediyor.

G-Power Mercedes-AMG GT Jantları

Tabi tek değişim bu değil. Artık daha güçlü olan Mercedes-AMG GT için önde 20 inç, arkada ise 21 inç hurricane rr kodlu jantlar kullanılmış. 5 kollu bu şık jantlara önde 275/30 R20, arkada ise 305/25 R21 ebatındaki lastikler kullanılmış. Sonuçta ise ortaya G-Power Mercedes-AMG GT çıkmış. Artık daha güçlü ve yeni ayakkabılarıyla daha ilgi çekici!

Sırada fotoğraf galerisi var…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.