Oto Kokpit

Mercedes, 2017 Yılında Kullanacağı Yeni Motorlarını Tanıttı

Mercedes, 2017 Yılında Kullanacağı Yeni Motorlarını Tanıttı

Mercedes yenilikleri hız kesmeden devam ediyor. Alman firma 2017 yılında kullanacağı motor seçeneklerini tanıttı. Ağırlıklı olarak 2017 yılında makyajlı olarak gelecek olan mercedes s serisi için kullanacağı bu üniteleri yakından tanıyalım.

Mercedes, 2017 Yılında Kullanacağı Yeni Motorları

Mercedes firmasının kullanıcılarına sunduğu otomobillerde düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans odaklı geliştirmesinin son ürünü olarak karşımıza çıkan bu motorlardan birisi M254 kodlu motor olacak. 2.0 litre 4 silindirli bu dizel motor 258 ps gücün yerine 313 ps üretecek. Tabi daha düşük tüketim de performansın yanındaki avantaj olarak yer alacak.

Bir diğer dizel ünite OM656 kodlu 2.9 litre 6 silindirli turbo dizel motor olacak. Önceki üniteye göre 55 beygir daha fazla güç üretmesi bekleniyor. Bir nevi mercedes’in performans dizel motoru olarak görev yapacak.

Mercedes M176

Fakat performans konusunda M176 4.0 litre V8 ünite var. Silindir kapatma teknolojisine sahip olan bu ünite ile Mercedes modelleri daha hızlı olurken ekonomi adına da arka planda çalışacak.

Tabi daha küçük hacimli benzinli motorlarda var. Bunlardan birisi M264 kodlu ve iki litre çift turbo beslemeli benzinli ünite oluyor. Bir diğeri de M256 kodlu 3.0 litre 6 silindirli benzinli motor olacak. Onunda 408 ps güç üretmesi bekleniyor.

Ayrıca bu ünitelerde turbo gecikmesini ortadan kaldırmak adına yardımcı kompresör kullanacağı da gelen bilgiler arasında. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.