Sürücü Kursları Rehberi

Mazda 3’e Yeni 1.5 lt Dizel Skyactiv Motor Takviyesi

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Mazda 3'e Yeni 1.5 lt Dizel Skyactiv Motor Takviyesi
Mazda’nın KODO tasarım felsefesiyle tepeden tırnağa yenilediği modellerin başında mazda 3 geliyor. Hatchback ve sedan modelleri ile ülkemizde de yerini alan bu otomobil kısa sürede oldukça ilgi gördü. Fakat benzinli motor ünitesi ile tasarımdaki sevimliliğini biraz gölgeliyordu. Fakat Japonlar karınca gibi çalışıp yenilikler yapmaya devam ediyor. Artık yeni mazda 3, 1.5 litre turbo dizel skyactiv motor ile yollarda gezecek.

1.5 litre Skyactiv-D adı ile gelecek olan bu motor 103 beygir 270 nm tork güce sahip olacak. Bu motor yeni mazda 3 hatchback ve sedan modelini 0’dan 100 km/s hıza 11 saniyede çıkaracak ve maksimum 187 km/s hıza ulaştıracak. 6 ileri manuel şanzıman ile geleceğini de ayrıca belirteyim. Yakıt tüketim değerlerini henüz açıklamayan Mazda, sadece emisyon salınımını belirtti. Bu araç 100 km’de ortalama 99 g/km emisyon salınımı değeri ile yollarda yer alacak.

1.5 litre dizel skyactiv mazda 3 seçeneğini ne zaman yollarda göreceğiz? Şuan için İngiltere’de Aralık ayında satışa sunulacağı söyleniyor. Ülkemize geliş tarihi belli değil ama 2016 yılının ilk çeyreğinde yer alacağını tahmin ediyorum. Çünkü bu motor ile mazda firması ciddi rekabet payı koparacaktır. Zira bu sınıfta rakipleri çok ama çok güçlü. Japon firma da tasarımı ile gurur duyduğu yeni mazda 3‘ün kalbine yerleştireceği çok rekabetçi motor ile ekonomi seven kullanıcıların kalbini çalmaya çalışacak. Mazda, bu yeni nesil dizel ünitesini aynı zamanda bu aralar konuşulan yeni küçük suv modeli CX-3 içinde kullanmayı düşünüyor. 1.5 litre dizel skyactiv motorun yakıt tüketim verileri açıklandığı zaman burada güncel bilgiyi paylaşacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git