Oto Kokpit

Mansory ile Bentley Bentayga 701 PS

14.10.2016

Almanların en köklü modifiye firmalarından Mansory, son çalışmasında yepyeni bir İngiliz modeline yer verdi. SUV sınıfının yeni ve lüks modeli olan Bentley Bentayga için çalışan firma, aracı tepeden tırnağa değiştirdi ve ortaya daha hızlı, daha lüks ve sportif bir İngiliz SUV modelini çıkardı. İşte detaylar…

701 PS Mansory 2016 Bentley Bentayga

Lüks otomobiller konusunda büyük tecrübesi olan ve bunu son çalışmasıyla da tekrardan ortaya koyan Mansory, İngilizlerin lüks otomobil konusunda çok önemli araçlarından birisi olan Bentley Bentayga ile karşımıza çıktı. Lafı fazla uzatmadan hemen detaylara geçmek istiyorum. İlk olarak dıştan başlayalım. Karşımızda duran araçta yeni ön tampon, karbon fiber ön ızgara ve kaput, yeni yan etekler, çamurluk ekleri, karbon fiber yan aynalar, yeni arka tampon, arka difüzör ve tava üstü spoyler parçalarından oluşan body kit kullanılmış. Tabi bu değişimde jantın olamaması düşünülemez. Alman tuner, yeni nesil ve çok hafif olan 23 inçlik jantlarını bu araçta kullanmış. 23 inçlik bu jantlara 295/35 ZR23 ebatındaki Continental lastiklerin eşlik ettiği bilgisini de antrparantez olarak vereyim ve içine geçeyim.

Bu araç zaten lüks kimliği ile tanıtıldı. Fakat Mansory bunu daha üst çıtaya nasıl ulaştıra bilirim? sorusunu arayarak tepeden tırnağa değişime başlamış ve direksiyon simidinden tutunda koltuklara kadar hatta pedal ve paspas setine kadar çok özenli değişimlerde bulunmuş. Çokta başarılı ve tadında yapılarak uygulanan işlemler sonucunda Mansory Bentley Bentayga çok daha lüks ve başarılı iç mekana kavuşmuş.

Bentley Bentayga Tuning

Tüm bunlardan sonra sıra motora gelmiş. Bu otomobil, bir İngiliz otomotiv ekolü olan Bentley firmasının SUV sınıfında göz bebeği olarak 6.0 litrelik kocaman W12 motoru ile karşımıza çıktı. standart verilerini aşağıda belirttiğim bu aracın çift turbo beslemeli benzinli motoru, Mansory’nin dokunuşları ile 701 ps 1050 nm tork güce kavuşmuş. Bu değişimin araca yansıması maksimum hızda 311 km/s hız değeri ile gerçekleşmiş.

Tüm bunların sonunda şu sözleri mi tekrarlayabilirim. Mansory, lüks suv sınıfın büyük oyuncuları arasına giren Bentayga’yı sportif, daha lüks ve daha hızlı hale getirmiş. Sırada görseller var…

Mansory Bentley Bentayga

Yeni Bentley Bentayga Teknik Özellikleri
Motor: 6.0 lt V12 600 beygir 900 nm tork
Performans: 0-100 km/s: 4.1 saniye – Maksimum hız: 301 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 19.2 lt / 9.1 lt / 12.8 lt / 292 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 5141 mm / 1742 mm / 1998 mm
Bagaj Hacmi: 430 lt
Boş Ağırlık: 2422 kg

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.