Mansory 2014 Porsche Panamera Turbo


Mansory 2014 Porsche Panamera Turbo
Almanların en popüler modifiye firmalarından mansory, son çalışmasını 2014 porsche panamera turbo üzerinde yaptı. Detaylarını açıkladığı bu modifiye kitinde, birçok alanda çalışmalar gerçekleşmiş.

Mansory porsche panamera turbo detaylarına baktığımızda ilk bakışta iddialı body kit çalışması öne çıkıyor. Stock haliyle de kendine çeken tasarımı olan araç üzerindeki wide body’i anımsatan bu araçta kullanılan parçalara baktığımızda, yarışçı kimliği kazandıran yeni ön kaput en başta dikkat çekiyor. Bunu, yeni ön tampon, yan etekler, genişletilmiş çamurluklar, yeni arka tampon, bagaj üstü spoyler, arka difüzör ve arka yapıyı çok iyi şekilde tamamlayan büyük egzoz çıkışları kullanılmış. Bu kadar iddialı kite jant eşlik etmezse olmazdı ve öyle de olmuş. Fabrika çıkışı 19 inç jant ve 285/40 ZR 19 ebatındaki lastikler, yerini 22 inçlik jant takımına bırakırken lastik olarak önde 265/30 R22, arkada ise 305/25 R22 ebatındaki lastikler kullanılmış. Ayrıca yeni süspansiyon sistemi ile yükseklik ayarlaması yapıldığının da altını çizmek lazım. Dıştaki değişim bittikten sonra kapılar açılıp iç mekana geçilmiş. Burada büyük değişimler yapılmamış. Dıştaki baskın sportif yapıyı desteklemesi adına karbon fiber kaplama; direksiyon simidi, kokpit, kapı yanları, kapı eşikleri vb… alanda kullanılırken, mansory imzalı pedal ve paspas seti de bu değişimi tamamlamış.

Bu kadar değişimden sonra sıra kaput altına gelmiş. Söz konusu porsche ise, güç zaten sağ ayağınızın hemen altında yer alıyor. Daha fazlasını istiyorsanız, orada devreye mansory giriyor. 4.8 lt V8 520 beygir 700 nm tork turbo beslemeli benzinli motora ve 0-100 km/s 4.1, maksimum hız 305 km/s değerlerine sahip olan 2014 porsche panamera turbo, motor güçlendirmesi sonrasında 680 beygir 900 nm tork gücüne ulaşmış. Bu ciddi artıştan sonra aracın performans değerleri 0-100 km/s 3.6 ve 315 km/s maksimum hız seviyesine ulaşmış. Genel olarak değişimler bu kadar, şimdide görsellere geçerek, neler yapıldığının sonuçlarını görelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

3 × 3 =

Sayfa başına git