Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı Yeni Hyundai Veloster, 7 İleri DCT Şanzımanla Geliyor

makyajli-yeni-hyundai-veloster-7-ileri-dct-1
Güney Kore’nin en büyük otomobil üreticisi hyundai, portfolyosundaki geliştirmelerine devam ediyor. Bu sefer güncellenen otomobil, firmanın en ateşli araçlarından birisi olan “hyundai veloster” oluyor. Firma yetkilileri tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında veloster için makyajı operasyonu yapılacağı belirtiliyor. En büyük ve önemli değişim 7 ileri dct şanzıman olduğunu açıklayan hyundai, bu yeniliğin yanı sıra birkaç değişimde yapacağını duyurdu. Detaylara geçelim.

1.6 litrelik turbo motorun üzerinde de yapılacak olan iyileştirmelerle yakıt sarfiyatının düşmesi ve performans değerlerinin artması bekleniyor. Tabi vites geçişlerine yardımcı olacak şanzıman faktörü en büyük değişim olarak karşımıza çıkacak. Kia’nın da kullanmış olduğu DCT şanzıman’ı hyundai bu hot hatch modelinde de kullanacak. Mercedes’in de araçlarında kullandığı 7 ileri çift kavramalı bu şanzıman, güncellenecek olan yeni hyundai veloster içinde yerini alacak. Yapılacak olan bu facelift çalışması ile sadece şanzıman ve motorda değil aracın diğer alanlarında da iyileştirme ve yenilikler yapılacak. Bunlar arasında yeni modelde 18 inçlik jantlar yer alıyor. Bunun yanı sıra hot htach sınıfın eğlenceli özelliği olan sanal motor sesinde güncelleme yapılıyor. Sürücü tarafından ayarlanan sanal motor sesininin tokluğu ve ayar ses seviyesinde yenilikler ekleniyor. Ayrıca ayarlanabilir sürüş modları üzerinde geliştirmeler de yapılarak, yeni hyundai veloster modelinin sürüş zevki daha da iyileştirilecek. Tüm bunlara ek olarak iç mekan üzerinde de yenilikler yapılarak, hız tutkunu hyundai sürücülerine sunulacak. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar, daha fazla bilgi oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Bu içerik oluşturulurken hyundai kurumsal web sitesinden yararlanılmıştır. Yer alan bilgilerde hyundai basın bülteninde yer almaktadır: http://pr.hyundai.com/#/pages/news/PressReleaseView.aspx?cate=&idx=7723

24 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 4.508 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git