Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2018 Yeni Subaru Outback Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Subaru’nun sportif amaçlı station wagon modeli Outback, 5. jenerasyonun makyajlı yüzüyle tekrardan karşımıza çıktı. 2018 Yeni Subaru Outback olarak lanse edilen araç bir takım görünümsel küçük değişiklikler ve genel yapısında bazı yeniliklerle geldi. 2015 yılında yeni kasasını buradaki yazımda sizlere tanıtmıştım. Subaru’nun yeni tasarım diliyle yoğrulmuş bu dört tekerden çekişli ve geniş hacimli aracı, şimdi de bir takım değişimler yaşayarak facelift kasasıyla karşımıza çıktı. Buyurun aracın detaylarına geçelim.

Makyajlı 2018 Yeni Subaru Outback

Makyajlı 2018 Yeni Subaru Outback ile neler değişti?
Değişimin dış alanına baktığımızda ön ızgara, yan ayna sinyalleri, yeni jant modelleri öne çıkıyor. Evet, öyle büyük ve belirgin farklılıklar yapılmamış. Fakat Japon firma daha çok yaşam alanında ve sürücünün aktif olarak kullandığı ögelere yönelmiş. Bu yüzden değişimler daha çok yaşam alanında yaşanmış. Bu kapsamda iç mekanda dörtlü flaşör düğmesi, multimedya sisteminin ekanı, klima kontrol düğmeleri, direksiyon simidi gibi alanlarda yenilikler göze çarpıyor. Bunların yanı sıra aracın sürüşe duyarlı led aydınlatmalı farları, ses yalıtımı artırılmış ön camları, 8 inç multimedya ekranı, EyeSight adlı sürücü asistanı adı altında adaptif hız sabitleme sistemi, şeritten ayrılma uyarı sistemi, kör nokta algılama özelliği, arka çapraz trafik uyarı sistemi gibi özelliklerde Yeni Subaru Outback modelinde sunuluyor. Ayrıca aracın multimedya sistemi ve navigasyon alt yapısı da iyileştirilmiş. Mikrofon sayısını ikiye çıkaran Japonlar, Apple’ın Sirisi ya da Google’ın sesli komut sistemini daha net şekilde algılayıp sürücünün isteklerine daha net şekilde cevap verebiliyor.

2018 Yeni Subaru Outback

Aynı motorla yola devam
Subaru, bu aracında yine 2.5 litrelik 175 PS 235 nm tork güç üreten 4 silindirli ve 3.6 litrelik 6 silindirli 260 ps 350 nm tork güç üreten Boxer benzinli motorlarını kullanmaya devam ediyor. Şanzıman olarak CVT otomatik ile yola devam edilirken Subaru’yu efsane yapan özelliklerden birisi olan simetrik dört tekerden çekiş sistemi Makyajlı 2018 Yeni Subaru Outback modelinde yer alıyor. Bu sistemi farklı sürüş modu ile adapte ederek zorlu yol koşullarında markanın başarılı yol tutuş karakterini koruması sağlanıyor.

2018 Yeni Subaru Outback Kokpiti

Subaru Outback hali hazırda ülkemizde satışta olan bir araç. Yukarıda aktardığım bilgiler Amerika pazarına hitap ediyor. Zaten bu araç ülkemizde iki litrelik dizel motoruyla satışta bulunuyor. Makyajlı kasa ülkemize gelecek olursa da aynı motorun kullanılacağını düşünüyorum. Fakat genel anlamda büyük değişimler yapılmamış. Genellikle küçük iyileştirmelere yer verilmiş. Aktaracaklarım bu kadar. Hadi aracın fotoğraflarına geçelim.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Hakan dedi ki:

    Subaru outback yeni kasa ne zaman çıkar.2018 de makyaj?!