Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2018 Yeni Nissan Qashqai Özellikleri ile Tanıtıldı

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Nissan’ın Kompakt SUV sınıfındaki güçlü temsilcisi Qashqai yenilendi. Makyajlı Nissan Qashqai olarak lanse edilen araç, görünüm anlamında özellikle dışta ciddi yeniliklerle geldi. Tabi tek değişim görünümde değil. Propilot gibi otonom sürüşe ilk adımı atan özellikte eklendi. İşte detaylar…

Makyajlı 2018 Yeni Nissan Qashqai Ne Zaman Çıkacak?

Nissan Qashqai dünya pazarına 2006 yılında J10 kodlu ilk kasasıyla çıkmıştı. 7 yıl üretimde kalan bu araç çok sevildi ve ikinci jenerasyon merakla beklendi. Onu da 2013 yılında yollarda gördük. Daha dinamik ve agresif yapıya sahip olan bu SUV araçta iyi satışlara imza attı. 4 yıllık üretimde piyasada kendi sınıfında önlerden yer alan bu araç makyaj operasyonu geçirdi. Güzelde oldu. Kullanıcılar tarafından karışlanması beklenen değişimler birikmişti. Makyajlı 2018 Nissan Qashqai bunu karşılamak için geldi. Değişimlerle aracı anlatmaya başlayalım.

Makyaj ile Neler Değişti?
İlk bakışta dikkat çeken nokta farlar oluyor. Far yapısı elden geçirilip gündüz ledleri genişletilmiş. Farlardaki bu değişim Yeni Honda CR-V modelini anımsatmıyor değil. Neyse devam edelim. Makyajlı Qashqai modelinde tampon yapısı tamamen ele alınmış, logo büyütülmüş ve ızgara genişletilmiş. Sürüşe duyarlı dönüş farları tampon eki ile tampon arasına konumlandırılmış. Arkaya geçtiğimizde stop grubundaki led yapısının değişimi hemen dikkat çekiyor. Ayrıca burada da tampon yapısı değiştirilmiş. Ayrıca 17, 18 ve 19 inçlik yeni jantları da unutmamak lazım.

Makyajlı Nissan Qashqai Fiyatı

Aracın içine de bakalım. Yaşam alanında büyük değişim yapılmamış. Fakat dikkate değer yenilikler var. Benim en çok dikkatimi çeken nokta multimedya ekranı ve klima kontrol alanındaki tuş ışıklandırmasının renkleri oldu. Turuncudan beyaza geçilmiş. Bunun dışında yeni desenli nappa deri koltuk getirilmiş. Direksiyon simidinin tasarımı değişmiş. Birde Qashqai, kocaman topuza sahip otomatik vitesten kurtulmuş. Daha şık ve minimize edilmiş otomatik vites topuzuna geçilmiş. Kısaca görünümdeki değişimlerle Yeni Nissan Qashqai daha sportif ve ilgi çekici görünüme kavuşmuş. Özellikle direksiyon simidi ve vites topuzu güncellemesi, bu aracın makyajlamasında olması gerekenler arasında en doğrusuydu. Diğer detaylara da bakalım.

Makyajlı Nissan Qashqai Kokpiti

Donanım olarak Makyajlı 2018 Yeni Nissan Qashqai geliştirilmiş. Bunlardan en önemlisi en başta belirttiğim donanım oluyor. Şerit takip sistemini de içinde barındıran ve otonom sürüşe küçükten atıfta bulunan bir nevi otonom sürüş yeteneklerine sahip özellik getirildi. ProPilot adlı bu özellik ile Makyajlı Nissan Qashqai sürücüleri, sıkışık trafikte bile yorulmadan araç kullanabilecek. Sistemin birkaç videosunu izledim. Adamlar otomatik pilota oldukça sağlam giriş yapmışlar. Yeni Qashqai da bundan faydalandırılmış. Bunun yanı sıra 2018 Yeni Nissan Qashqai Özellikleri arasında 7 hoparlörlü BOSE ses sistemi, arka çapraz trafik algılama sistemi, sürücü yorgunluk algılama özelliği, trafik işaretlerini tanıma özelliği, otomatik park sistemi ve kör nokta uyarı sistemi gibi donanımlarda sunulacak. Motor seçeneklerinde ise mevcut olan dizel ve benzinli ile devam edilecek. Şuan teknik konuda herhangi farklı bilgi paylaşılmadı.

Şimdilik Makyajlı Nissan Qashqai hakkında aktaracaklarım bu kadar. Yeni bilgiler düştükçe paylaşmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Makyajlı 2018 Yeni Nissan Qashqai Özellikleri ile Tanıtıldı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Nevzat dedi ki:

    Sanırım yeni Oashgai aradığım herşey var

Sayfa başına git