Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2018 Yeni Ford Tourneo Custom Özellikleri ile Tanıtıldı

2012 yılında Ford Transit’in yerine üretilen Tourneo Custom, 5 yıllık üretiminden sonra makyajlandı. Yeni ford tourneo custom tasarımla olarak bir takım değişimlerin yanı sıra teknik ve donanım konusunda da mevcut modeline göre daha kendini geliştirerek rakiplerinin karşısına çıkıyor. Peki ne gibi değişimler geçirmiş. Yazının devamında öğrenelim.

2018 Yeni Ford Tourneo Custom Donanımları

Neler Değişmiş?
Görsel anlamda dışta 2018 ford tourneo custom far yapısı tamamen değişip daha modern görünüme kavuşmuş. Modernden kastım led gündüz farlarıyla birlikte uyum içerisinde olan HID Xenon farlar. Devam edelim. En çok dikkat çeken farklılıklar arasında ızgara ve ön tampon yapısı oluyor. Bunun dışında ön kaputta küçük değişim yaşamış. Öndeki büyük yeniliğin aksine arka kısımda sadece stop grubunda küçük farklılık oluşturulmuş.

Yaşam alanında ise kokpit baştan aşağı değişmiş. Direksiyon simidi tasarımı, gösterge paneli, havalandırma petekleri, klima kontrol alanı, vitesin alt kısmına düşen alan, kapı içleri ve birçok alanda ciddi değişimler yapılmış. Açıkçası değişimler bu aracı daha modern kılmış. Beğendim!

2018 Yeni Ford Tourneo Custom

Neler Yeni?

Tüm bu değişimlerin yanı sıra bu araç yeni koltuk tasarımıyla gelen deri koltuklar, 10 hoparlörlü ses sistemi, arkadakilerle birlikte 6 adet usb portu, kokpitin ortasına konumlandırılmış 8 inçlik dokunmatik tablet ekranı ile de makyajın hakkını vermiş. Ayrıca makyajlı 2018 ford tourneo custom da sunulan multimedya sistemi Apple CarPlay ve Android Auto destekli olup Ford SYNC 3 alt yapısına dayanıyor. Arka havalı süspansiyon sistemi sunulmaya devam eden araçta aktif güvenlik ve sürüş asistanları da öne çıkıyor. Ticari sınıfın son yıllarda dikkat çeken ford tourneo custom’ın güncellenen yüzüne; arka çapraz trafik uyarı sistemi, kör nokta algılama özelliği, yaya algılama ve ön çarpışma önleme sistemi, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleme sistemi gibi özelliklerde eklenmiş.

2018 Yeni Ford Tourneo Custom Ne Zaman Çıkacak?

Teknik kısıma da değinelim. Yeni Ford Tourneo Custom motor seçenekleri arasında ise 2.0 litrelik turbo dizel EcoBlue üniteler 105, 130 ve 170 PS güç birimleriyle sunuluyor. Bu üniteler önceki motorlara göre %13 daha ekonomik olma özelliği taşıyor.

Toparlayacak olusak, 2018 yeni ford tourneo custom da en çok öne çıkan seçenekleri Titanium X ve Sport versiyonları olacak. HID Xenon farlar, 17 inçlik jantlar, 170 ps güç, deri döşeme koltuklar, navigasyon sistemi gibi özellikler bu donanım paketleriyle alınacak. Bu seçeneklerle Yeni Ford Tourneo Custom, Volkswagen Caravelle ve Mercedes Vito gibi güçlü rakipleriyle daha sıkı rekabete girebilecek.

2018 Yeni Ford Tourneo Custom İçi

Genel hatlarıyla araç hakkında aktaracağım bilgiler bu kadar. Ne zaman yollara çıkacağı konusunda bilgi yoktur. Gelişmeler olursa paylaşmaya devam edeceğim. Haberdar olmak için facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git