Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2018 Yeni Ford Mustang Tanıtıldı

Ford Mustang efsanesi kaldığı yerden devam ediyor. Amerikalı üretici Makyajlı Yeni Ford Mustang modeli ile karşımıza çıktı. 6. jenerasyonun makyajlı versiyonu olarak lanse edilen bu spor otomobilde tasarımda belirgin dokunuşlar yapılmış, yeni jant modeli sunulmuş. Bununla birlikte farklı renk seçenekleri de eklenirken yaşam alanında güncel otomotiv teknolojisi ele alınarak adımlar atılmış. Tabi ki teknik veriler içinde değişimler var. Hadi makyajlı mustang modelini yakından tanıyalım.

Makyajlı Yeni Ford Mustang

Amerikan “muscle car” rüyasının 6. nesil temsilcisi 2015 yılında karşımıza çıkmıştı. En geniş detayları ile buradaki yazımda yer vermiştim. Gerek tasarımı gerekse kullandığı motor seçenekleri ile çok geniş kesimde ilgiyle karşılanmıştı. Özellikle ecoboost teknolojisinin dahil edilmesi, bu aracı daha alınabilir kılmıştı. Aradan geçen 2 yıllık süreçte çok sevildi ama bir takım farklılıklar da kazanmak zorundaydı. Bakalım Facelift operasyonu ile ne gibi değişimler yaşamış?

Makyajlı Yeni Ford Mustang Ne Zaman Çıkacak?

Neler Değişmiş?
Görünüm olarak ilk dikkat çeken nokta ledli yeni far yapısı oluyor. Sadece bu kısmı pek beğenemedim. Önceki hali daha iyi duruyordu. Bunun dışında ön kaput, ön tampon, yeni bagaj üstü spoyler, arka difüzör ve yeni egzoz çıkışları dışta ilgi çekiyor. Ayrıca 20 inçlik yeni jantları da unutmamak lazım. Bunların yanı sıra kaporta rengine Kone Blue ve Orange Fury Tri-Coat Metalik adlı iki farklı seçenek eklenmiş.

Yaşam alanına geçtiğimiz ise ilk dikkat çeken nokta 12 inçlik LCD dijital gösterge paneli oluyor. Akabinde önceki modelde kokpit kısmında yer alan göstergelerin kalktığını görüyoruz. Çünkü buradaki bilgilerin çok daha fazlası dijitale aktarılmış. Bu değişimlerin dışında yeni deri döşeme koltukları da Makyajlı 2018 Ford Mustang modelinde öne çıkan değişimler arasında yer alıyor.

Makyajlı Yeni Ford Mustang Dijital Gösterge Paneli

Yaşam alanında dikkat çeken diğer noktada alt yapısı geliştirilen dokunmatik multimedya sistemi oluyor. Bu Mustang sahipleri artık sesli komutları navigasyon rotaları içinde verebilecek. Yaşam alanından çıkmadan önce güvenlik konusunda da önemli özelliklerin altını çizeyim. Bu araçta yaya algılama ve otomatik frenleme, şerit takip asistanı ve uyarı asistanı, öndeki aracı takipleme ve gerektiğinde frenleme özelliği gibi donanımlarda sunuluyor.

Makyajlı Yeni Ford Mustang 2018 Teknik Özellikleri

2.3 lt 4 silindirli ecoboost ve 5.0 lt V8 motorları yine kullanılmaya devam ediyor. Motor konusunda fazla bilgi verilmemiş. Fakat 2.3 lt hacme sahip turbo beslemeli ünitenin torku artırılarak 3.7 lt V6’ya göre daja iyi çekiş sunduğu belirtiliyor. Ayrıca yakıt verimliliği konusunda da iyileştirmeler yapılarak ekonomi adına da gelişim sağlanmış. 2018 Yeni Ford Mustang GT de değişimden nasibini almış. Artık daha fazla devir çevirip güç üretir hale getirilmiş. Bunların yanı sıra iki ünite içinde çok önemli değişim var. Eski nesil otomatik şanzmanın yerini artık 10 ileri oranlı otomatik şanzıman almış. Bu sayede Mustang modelini otomatik olarak tercih edenlerin altında vites geçişlerine daha hızlı tepki veren ve yakıt ekonomisini optimize eden şanzıman bekliyor.

Genel hatları ile Makyajlı 2018 Yeni Ford Mustang modelini aktardım. Henüz teknik özellikleri ve fiyatı netleşmedi. Bu bilgiler açıklanınca yazıyı yine güncelleyeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git