Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2018 Yeni Citroen C4 Cactus Özellikleri ile Tanıtıldı

Citreon’i crossover C segmentinde ürettiği sıra dışı aracı C4 Cactus, yeni yüzüyle tanıtıldı. 2018 yeni citroen c4 cactus önceki halini kıskandıracak kadar iddialı tasarım detayları ve bir takım iyileştirmelerle karşımıza çıktı. Açıkçası yeni modeliyle daha ağır başlı ve pahası yüksek araç izlenimi veriyor. Bakalım yeni c4 cactus ne gibi yeniliklere sahip?

Makyajlı 2018 Yeni Citroen C4 Cactus Türkiye

Neler Değişti?

Karşımızdaki Makyajlı C4 Cactus, ebat olarak büyük değişim yaşamadı. Uzunluk 4.15 metreden 4.17 metreye artarken, yükseklik 1.72’den 1.71’e düşmüş ve yükseklik ise 1.48 metre olarak sabit kalmış. Bagaj alanı yine 358 litre ve 60/40 oranında katlanabilen koltuklar sayesinde bu hacim 1170 litreye kadar çıkabiliyor.
Tasarım olarak baktığımızda Yeni Citroen C4 Cactus modelinde şu meşhur darbe emen airbumplar alt kısıma alınmış, led gündüz farları daha da büyütülmüş, daha geniş arka stop grubunda 3d efektli led stoplar tercih edilmiş. Yaşam alanında ise 7 inçlik tablet ekran aynen devam ediyor ama alt yapısı geliştirilmiş. Bunların yanı sıra koltuklar, orta konsol, kapı iç trimleri, otomatik vitesin kontrol alanı, el freni mekanizması değişmiş ve anahtarsız çalıştırma sistemi getirilmiş. Açıkçası bu hali çok daha iyi görünüyor. En azından oyuncak gibi duran eski yapısı iyileştirilmiş. Bu arada o kanepe koltuklar daha da iyileştirilmiş ve oturma hassasiyeti çok daha iyi hale getirilmiş. Peki ya donanımlar? Onlara da bakalım.

Makyajlı 2018 Yeni Citroen C4 Cactus Fiyatı

Makyajlı Citroen C4 Cactus Donanımları

Citroen markasının C3 AirCross ile C5 AirCross arasında boy gösterecek olan bu otomobili, 9 farklı kaporta rengi, 31 farklı dış kombin seçeneği ve 6 adet 16 ve 17 inç jant seçeneği ile geliyor. Bunların yanı sıra Android Auto ve Apple CarPlay destekli 7 inç dokunmatik multimedya ekranı, 3 boyutlu navigasyon sistemi, kumaş koltukların yanı sıra opsiyon olarak alınabilecek olan dappa deri koltuklar, 12 sürüş asistanı, Progressive Hydraulic Cushions yani adaptif süspansiyon sistemi gibi özellikler de sunuluyor. Özellikler kısmını biraz daha açalım. 60 km/s hızların üzerinde çalışan şerit takip ve uyarı asistanı, 5-85 km/s aralığında çalışan öndeki aracı algılama ve çarpışma uyarı sistemi, ayrıca müdahale edilmediği zaman otomatik frenleme asistanı da özellikler arasında yer alıyor. Kör nokta algılama, geri görüş kamerası, otomatik park asistanı, trafik işaretlerini algılama, yaya algılama, yorgunluk algılama, dönüşe duyarlı sis farları ve Fransız araçlarında sıkça gördüğümüz Grip Control yani kar, çamur ve kum modunu kapsayan sürüş modları da yeni nesil citroen cactus modelinde sunuluyor.

Makyajlı 2018 Yeni Citroen C4 Cactus Fotoğrafları

Motor Seçenekleri

Citroen markası teknik kısmı şuan detaylandırmadı ama PureTech 3 silindirli benzinli ve 1.6 litrelik iki farklı dizel motorla bu aracı satışa sunacak. Benzinli cephede 82 PS, 110 PS (5 ileri manuel şanzıman) ve 130 PS (6 ileri manuel şanzıman ve EAT6 otomatik) güç birimleri sunulacakken dizel olarak BlueHDi 100 ps versiyonu ETG6, 120 ps versiyonu ise EAT6 şanzımanla gelecek. Fransız firma aracını 2018 yılının ilk çeyreğinde yollarla buluşturmayı hedefliyor. O zamana kadar teknik veriler ve fiyatlar açıklanacaktır. Yazıyı tekrardan güncelleyeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git