Makyajlı 2017 Yeni SsangYong Korando Tanıtıldı

jantilmen

Kompakt SUV sınıfının sessiz modellerinden SsangYong Korando yenilendi. Makyajlı yüzü ile karşımıza çıkan araç artık daha yakışıklı. Makyajlı 2017 Yeni SsangYong Korando olarak tanıtılan araç, tasarımsal olarak küçük değişimler yaşayarak karşımıza çıktı. İşte detaylar…

2017 Yeni SsangYong Korando Türkiye Fiyatı

SsangYong Korando, günümüz SUV modelleri arasında 2010 yılında kendini gösterdi. Aslında tarihçesi birçoğundan geriye gidiyor. Kendisi 1983 yılında doğmuş mini SUV’dir. Fakat bunu çoğumuz bilmeyiz. Aslında SUV sınıfında SsangYong modeline bilgi konusunda uzaktır. Adamların bu segmentte uzun yıllardır tecrübesi var ve güzel araçlarda üretiyorlar. Korando modeli de bunlardan birisi. 2017 yılına facelift operasyonu geçirerek girdi. Bakalım ne gibi farklılıklar kazandı?

Makyajla neler değişmiş?
2017 Yeni SsangYong Korando modelinde ilk dikkat çeken kısım far yapısı oluyor. Mevcut modelde 3 led gündüz farlı yapı, uzatılarak daha etkin hale getirilmiş. Akabinde ızgara alanı da değiştirilerek SUV kimliğinin özgürlükçü sportif kimliğine vurgu yapılmış. Tabi bu değişim ön tamponla desteklenmeden eksik kalırdı. Ön tampon üzerindeki sis farları ve sürüşe duyarlı farlar ile daha ilgi çekici görünüm kazanılmış. Arkaya geçtiğimizde ise stop grubunda çok hafif farklılık katıldığını görüyorum. Fakat belirgin olanları tampon, egzoz çıkışları ve arka difüzör kısmında yapılmış. Birde 18 inçlik yeni jant eklenmiş

2017 Yeni SsangYong Korando Kokpiti

Yaşam alanına geçtiğimiz de ise direksiyon simidi ve gösterge panelinde belirgin değişim görülüyor. Bunun yanı sıra anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği dahil edilmiş. Fakat mekanik el freninden henüz kurtulamamışlar. Onun dışında da Makyajlı Yeni SsangYong Korando içinde değişim görünmüyor.

Aynı motorla yola devam
Yeni Korando da 2.2 lt 178 ps 400 nm tork turbo dizel ünite aynen kullanılmaya devam ediyor. 2WD seçeneğinde 6 ileri manuel şanzımana yer veren firma, dört tekerden çekiş sisteminin sunulduğu modelinde ise 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanı kullanmaya devam edecek. 57 litre yakıt deposuna sahip yeni SsangYong Korando’nun otomatik şanzımanda ortalama 5.7 litre yakıt tüketmesi biraz daha aşağı çekmesi bekleniyor. O bilgilere de bütün veriler açıklandığı zaman öğreneceğiz.

Aktaracaklarım bu kadar. Makyajlı 2017 Yeni SsangYong Korando hakkında gelişmeleri takip ediyorum. Yeni bilgileri aktarmaya devam edeceğim. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git