Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2017 Yeni Skoda Citigo Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

A segmentinin temsilcilerinden Skoda Citigo yenilendi. 2011 yılında yıllara çıkan ve küçük boyutuna rağmen Euro Ncap çarpışma testlerinden 5 yıldız almayı başaran bu minik araç, şimdi de Makyajlı Yeni Skoda Citigo olarak karşımıza çıktı. Tasarım, donanım ve teknik anlamda kendini geliştiren şehir aracı, bakalım ne gibi değişimler yaşamış?

Makyajlı 2017 Yeni Skoda Citigo

Neler Değişti?
Skoda Citigo, bünyesinde bulunduğu Volkswagen firmasının UP modeli ile ortak platformda yollara çıkarılmıştı. Ülkemizde pek göremedik ama Avrupalı kullanıcılar bu araçtan fazlasıyla yararlandı. Sektörde belirli talep gören bu araç boyutsal olarak 34 mm kadar uzayarak 3597 mm olarak yollara yeni haliyle çıkmaya hazır hale getirildi. Yeni Skoda Citigo, aks aralığında, genişliğinde ya da yüksekliğinde herhangi değişimş yaşamadan geldi. Bu yüzden bagaj hacmi yine 251 litre ve arka koltuklar katlandığı zaman 951 litreye kadar da yükleme kapasitesi sunabiliyor.

Makyajlı 2017 Yeni Skoda Citigo Özellikleri

Görsel farklılıklar da var. İlk bakışta far yapısında küçük değişim görünüyor. Fakat asıl öne çıkan farklılıklar tampon, sis farı, ve alt ızgarada öne çıkıyor. Arka da ise stop grubunda küçük bir değişim görünüyor ama bu o kadar da belirgin durmuyor. Ayrıca led gündüz farları, yeni 15 inçlik jantlar, 40 km/s hıza kadar aktif olarak çalışan viraj aydınlatma lambaları, kivi yeşili yeni renkte dıştaki önemli değişimler arasında yer alıyor.

Yaşam alanında ise göze çarpan bir değişim yok. Fakat bu minik haline göre kayda değer özellikler sunuluyor. Bunlar arasında sd kart girişi, otomatik klima, yüksek çözünürlüklü maxi-dot renkli ekran, far, yağmur ve park sensörü, IOS ve Android cihazlarla çalışabilen alt yapı gibi birçok özellik yer alıyor. Ayrıca bu araçta sınıfının sınırlarını aşan özellikler güvenlik donanımına dahil edildi. 5-30 km/s hıza kadar aktif olarak çalışan şehir içi aktif güvenlik donanımları sunuyor. Yani 2017 Citigo‘nun gözü sizinle birlikte yolda oluyor ve 10 metreye kadar alanı tarıyor. Herhangi tehlike durumunda sizi uyarıyor ve siz tepki vermezseniz kendisi frenleme yapabiliyor.

Makyajlı 2017 Yeni Skoda Citigo Fiyatı

Gelelim teknik özelliklere
Makyajlı Yeni Skoda Citigo‘nın şuan satışta olan motorları aynen korunduğunu en başta belirteyim. Fakat yakıt tüketimi konusunda belirgin geliştirmeler görünüyor.. Şöyle ki; mevcut Citigo ile 1.0 MPi motor 60 ps ve 75 ps olmak üzere iki farklı güç birimine sahip ve ikisi de 95 nm tork güç sunuyordu. Yapılan güncelleme ile güç değerleri ve performans verileri aynı. Mesela 60 ps versiyonu 0-100 km/s hızlanmasını 14.4 saniyede tamamlarken 162 km/s maksimum hıza ulaşıyordu. 75 ps modeli ise bu aralığı 13.5 saniyede alıp 173 km/s hıza çıkıyordu. Şuanda aynı değerler geçerli. Tek fark ortalama yakıt tüketiminin ikisinde de 0.3 litre düşerek 4.1 litre olarak fabrika değerlerinde yer alması olmuş. Onun dışında fark görünmüyor.

Genel hatlarıyla Makyajlı 2017 Yeni Skoda Citigo modelini anlattım. Aracı önümüzdeki ay 2017 Cenevre otomobil fuarında göreceğiz. O zaman fiyat ve satış bilgisi açıklanacaktır. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.