Oto Kokpit

LUMMA Design Mercedes-Benz GLE Coupe CLR G 800

LUMMA Design Mercedes-Benz GLE Coupe CLR G 800

lumma-design-mercedes-benz-gle-coupe-clr-g-800-1
Mercedes, bu sene SUV sınıfında büyük inovasyon gerçekleştirdi. Bunların başında GLE serisi yerini aldı. Önce coupe formlu gelen araç, daha sonra ML serisinin yerini alan Off-Road kasasıyla yollara çıktı. Tabi bunlar gerçekleşince AMG serisi de unutulmadı. Spor araçları köşeye sıkıştıracak kadar iddialı olan mercedes amg gle 63 coupe‘nin yollara çıkmasının ardından, gözler modifiye firmalarına çevrildi. Tabi ki bu işi en iyi şekilde yapanlar, çalışmalarını çoktan yapmaya başlamışlardı. X6 M modelinin en büyük rakibi olan bu araç, alman tuning firması lumma design tarafından baştan aşağı değişime tabi tutuldu. Ama ne değişim!

Kendine hayran bırakacak kadar ilgi çekici body kite ve daha güçlü motora kavuşturan lumma design, birebir uygulanmış halini henüz sunmamış olsa da paylaştığı tanıtım görselleri bu aracın sahibi olmayanlarının bile heyecanlandırıyor. Mercedes amg gle 63 s coupe üzerindeki bu çalışmanın detaylarına indiğimizde, body kit kapsamında şu değişimler öne çıkıyor: Yeni karbon fiber ön kaput, yeni ön ızgara, ön tampon, genişletilmiş ön ve arka yan çamurluklar, yan etekler, karbon fiber yan aynalar, yeni arka tampon, karbon fiber bagaj üstü spoyler ve arka difüzör. Bunlara ek olarak yeni egzoz sisteminin çıkışlarını da unutmamak lazım. Zira, arka difüzörle uyumları ilgimi çekti. Dıştaki son ve en önemli değişim ise lumma design 24 inç jantlar olmuş. Aracın sportif hatları ile en iyi şekilde uyum sağlayan bu janta önde 295/30 ZR24, arkada ise 355/25 ZR24 ebatındaki Vredestein lastikler eşlik ediyor.

Bu adımlardan sonra güç bölgesine dokunmadan geçmek olmaz. Lumma design mercedes gle coupe clr g 800 adıyla yeniden hayat bulan bu aracın 5.5 lt V8 çift turbo beslemeli benzinli motoru, yapılan güçlendirmeler sonucunda 585 beygirden 650 beygire çıkarılmış. Şuan verilen bilgiler bu kadar. İlerleyen zamanda daha detaylı şekilde tanıtılacaktır. O zamana kadar daha farklı yeniliklerde yapılabilir. Özellikle isminin sonundaki sayıdan dolayı burnuma pis kokular gelmeye başladı. Bakalım alman tuner nasıl yeni atılımlar da bulunacak?

lumma-design-mercedes-benz-gle-coupe-clr-g-800-2

lumma-design-mercedes-benz-gle-coupe-clr-g-800-3

lumma-design-mercedes-benz-gle-coupe-clr-g-800-4

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]