Oto Kokpit

Lotus Cars, Artık Türkiye Pazarında

Lotus Cars, Artık Türkiye Pazarında

Safkan yarış ruhunu pazarlama mottosuyla yıllardır otomobil dünyasında yer alan Lotus, Royal Motors distribütörlüğü ile Türkiye pazarına girdi. Caddebostan’da açılış yapan firma, İngiliz efsanesini ülkemize getirmiş oldu. İşte detaylar…

Lotus Cars Türkiye Fiyatı

Lotus; Elise, Exige ve Evora olmak üzere üç farklı modelle ülkemiz için fiyatlandı. Elise modeli 76.000 euro’dan, Exige modeli 201.000 euro’dan ve Evora ise 250 bin euro’dan başlayan fiyatlarla ülkemizde alıcı bulacak. Lotus’un modellerini biraz daha detaylandıracak olursak Elise modeli 1.6 litre 134 beygir, 1.8 litre 217 beygir ve 243 beygir olmak üzere; Sport, Cup 250 ve Cup 250 Special Edition seçeneklerine sahip.

Exige daha ateşli ve hızlı modeli olarak geliyor. 3.5 litrelik motoruyla Sport 350 versiyonu 345 beygir güç üretirken, Sport 380 versiyonu 375 beygir güç sunacak. Evora ise Lotus dünyasında işin son noktası oluyor. Evora 400 ve 410 modelleri, 3.5 litrelik motorun ürettiği güçleri temsil ediyor ve manuel şanzımanla alındığı zaman sadece 1325 kilogram boş ağırlığa sahip olup 305 km/s hıza ulaşabiliyor.

Lotus Cars‘a ülkemize hoş geldiniz diyoruz ve Türkiye’ye bu markayı getiren Royal Motors’a teşekkür ediyoruz. Son olarak firmanın Yönetim Kurulu Üyesi Hilal Aysal açılıştaki konuşmalarına geçiyorum: “Dünyaca bilinen marka Lotus’u bu pazarda temsil etmekten heyecan ve gurur duyuyoruz. Otomotiv endüstrisinde donanımlı bilgi birikimi ve tecrübemiz ile kendimizi kabul edilir müşteri memnuniyetine adadık. Bu yeni showroom Lotus’un Türkiye’ye dönüşünü göstererek Royal Motors’un ürünlerini teşhir ederek müşterilerimize en iyi kalitede destek verir. Hepimiz uzun vadeli ortaklık ve başarıdan umutluyuz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }