Oto Kokpit

LARTE Design Tesla Model S P85D Elizabeta

Görebileceğiniz En Güçlü Tesla Model S

larte-design-tesla-model-s-p85d-14
Dünyanın seri üretim olarak üretilmiş en hızlı lüks ve sedan elektrikli otomobili olan tesla model s p85d, amerikalı modifiye firması larte design tarafından çok daha güçlü ve özel hale getirildi. Aracın her alanına el atan larte, oluşturduğu yeni tema ile aracı daha sportif, daha lüks ve daha güçlü hale getirmiş. Bunu yaparken de tabi ki başarılı mühendislik kapsamlı olarak uygulamış.

Detaylara indiğimizde dışta yeni ön ızgara, ön tampon, yan etekler, arka tampon, arka difüzör ve bagaj üstü spoyler kapsamlı body kit uygulandığı ilk bakışta göze çarpıyor. Model s p85d için uygulanan bu body kit oldukça hafif malzemeden yapılmış. Öyle ki kitin toplamdaki 13 kg kadar düşük ağırlığa sahip oluşu aracın aerodinamisine ciddi derecede katkı sağlamış. Yani ekstra yük getiren bir duruma mahal verilmemiş. Ayrıca dışta yeni 22 inçlik jantlarda değişimin bir başka noktalarından biri olarak öne çıkmış.

Larte design tesla model s p85d elizabeta olarak tanıtılan bu modifiyeli elektrikli otomobilin iç mekanı da değişimden nasibini almış. Siyah-kırmızı tonları bu sefer siyah ağırlıklı olarak sürdüren firma, deri koltuklar, kokpit alanı, yan içleri, direksiyon simidi, pedal ve paspas alanı gibi noktalarda ciddi emek harcamış. Zaten bu otomobil için alt seviyede değişim beklenemezdi. Gelelim en önemli kısıma. Bilindiği üzere Tesla’nın bu serideki en güçlü ismi model s p85d olduğu için larte design da buna yönelmiş. Fabrika çıkışlı olarak 691 beygir güç üreten bu özel otomobili yaptığı çalışmalarla 900 beygire çıkaran firma, %29 güç artışı sağlamış. Total de ortaya dünyanın en hızlı lüks sedan elektrikli otomobillerinden birisi çıkmış.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }