Land Cruiser Sürücüsünden Hayat Kurtaran Manevra

Land Cruiser Sürücüsünden Hayat Kurtaran Manevra

Geyik Testlerini daha önce izlemiş olanlarınız vardır. Bu testler, aracın ani manevra durumunda yolda verdiği tutunma ve yola devam etme kabiliyetini ölçüyor. Özellikle minivan ve SUV modelleri bu testlerde çuvallayabiliyor. Youtube da moose test olarak aratacak olursanız, konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

land-cruiser-surucusunden-hayat-kurtaran-manevra
Konuya neden moose testlerinden girdiğimin mantığını, video başlığı ile kurmak istiyorsunuz. Hemen aktarayım. Bahsettiğim bu testleri belki de birçoğunuz günlük hayatta tecrübe etmişsinizdir. Yolunuzda giderken önünüze birisi çıkar, ani manevra yapmak zorunda kalırsınız ve olanlar olur. İşte aracın kabiliyeti de sizin direksiyon hakimiyetinizde o an belli olur. Bu ikisi birleşti mi yaşanacak buna benzer durumları soğuk kanlılık ile savuşturursunuz. Sonuçta trafikte en önemli kuralların başında soğuk kanlı ve dikkatli olmak gerekiyor.

Rusya’da kayıtlara geçen bu video da deminden beri anlattığım olay land cruiser sürücüsünün başına geliyor. Yolun en solunda dönüş alanı olduğu için arkadan kaptırıp gelen land cruiser sürücüsü, bu durumu geç farkediyor. Fakat hemen önündeki olacakları fark edip aracını biraz sağa alarak arkadan hızla gelen land cruiser’a yol açıyor. O boşluğu da değerlendiren sürücüsü ani manevra ile ışıkta duranlara çarpmaktan son anda kurtuluyor. O anlar araç içi kamerasına işte böyle yansıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.