Kenan Sofuoğlu Osmangazi Köprüsü’nde 400 km/s Hızı Devirdi

otokokpit instagram

Uzun süredir yapımı devam eden Osmangazi Köprüsü bugün açılıyor. Orta açıklıklı asma köprüleri arasında dünyanın en uzun 4. köprüsü olarak kayıtlara geçen Osmangazi Köprüsü, bugün Kenan Sofuoğlu’nun hız denemesine ev sahipliği yaptı.

Dünya Supersport Şampiyonasında rakiplerine kök söktüren milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, bir süredir üzerinde çalıştığı hız denemesini bugün gerçekleştirdi. Kawasaki H2R motoru ile köprü üzerindeki 1.5 kilometrelik mesafeyi 30 saniye altında geçen gururumuz Sofuoğlu, hedeflediği 400 km/s hıza ulaşmayı başardı. Videoyu tam ekran yapıp gururla seyrettim. Sizde izlerken aklınıza kullanılan motosikletin özelliklerini merak edecektir. Daha öncede sitede videosu olan bu motosiklet son zamanlarda üretilmiş en hızlı makinelerden birisi.

Bu öyle bir motosiklet ki yarım milde yani 800 metrelik mesafede 1200 beygirlik bugatti veyron’u üretildiğine pişman edecek kadar hızlı ve bir o kadar da güçlü. Kawasaki H2R ‘ın bu kadar iddialı olmasının sebebini de açıklayayım. 1000 cc hacimli motoru ile 296 beygir güç üretiyor. Bunu ton başına vurduğumuzda 1395 beygir gibi müthiş güç-ağırlık değeri ortaya çıkıyor. Zaten gururumuz Kenan Sofuoğlu da bu motosikletin hakkını sonuna kadar yeni köprümüz üzerinde verdi. Köprüdeki bu rekorun uzun bir süre geçileceğini sanmıyorum.

30 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.062 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git