Oto Kokpit

Karşınızda Volkswagen Tiguan GTE

Karşınızda Volkswagen Tiguan GTE

volkswagen tiguan gte
Otomotiv sektöründe 2014-2015 sezonuna SUV modelleri damga vuruyor. Özellikle kompakt ve crossover modellerin fazlasıyla ilgi gördüğü son zamanlarda, markalar çalışmalarını bu yönde yapmaya devam ediyor. Bunlardan birisi alman devi volkswagen oluyor. Alt grup bünyesindeki çalışmaların yanı sıra kendi adını taşıyan araçlara da ağırlık veren vw, detroit otomobil fuarında vw cross coupe gte ile karşımıza çıkmıştı. Bu araçla ilerleyen zamanda gelecek olan hibrit volkswagen tiguan modelinin de habercisi olmuştu.

Aradan fazla zaman geçmedi ve volkswagen tiguan gte‘de karşımıza çıktı. Fransız otomobil firması automobile-magazine tarafından duyurulan haberde yeni vw tiguan gte görselleri ve detayları hakkında bilgiler paylaşıldı. Hibrit olarak gelmesi beklenen bu otomobilin 4.50 metreden uzun olması bekleniyor. 2015 frankfurt otomobil fuarında sergilenecek olan tiguan gte de iki elektrikli motor yer alacak. 60 ve 116 beygirlik olmak üzere iki farklı elektrikli motorun arka tekerlerin olduğu alanda konumlandırılacağı söyleniyor. Bu arada yazı da yer alan görseller yeni kasa volkswagen tiguan modelini merakla bekleyenler için ön izlenim niteliğinde olabilir. Bundan sonra gelecek otomobiller B8 kasa passat’tan belirgin izler taşıyacağı kanaatindeyim. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar, daha fazla detaylar için beklemedeyiz.

Bu yazıyı oluştururken fransız otomobil sitesi automobile-magazine‘den yararlanılmıştır.

volkswagen tiguan gte

Etiketler:

Yorumlar
  1. orhan kahraman dedi ki:

    tıguan a o aynalar hiç yakışmış. bir otomobil firması bir şey yapıyor hepsi aynı şeyi uydurmaya çalışıyor. yan aynalar kapı sacında hiç hoş durmuyor

  2. Osman altınsoy dedi ki:

    1600ss dizel Türkiye’ye ne Zaman gelecek acaba ben taksiciyim taksi olarak almak istiyorum