Oto Kokpit

Karşınızda ABT Tuning Yeni Audi RS Q3

08.12.2016

Almanların, Volkswagen Grubu için en çok çalışan tuning firmalarından ABT, son çalışmasını yayınladı. Audi RS Q3 ve RS Q3 Performance modelleri üzerinde yapılan bu çalışma sonrasında kompakt suv sınıfının en güçlü üyelerinden birisi olan bu otomobil daha da fazla güç kazandı. Referans olarak gösterilecek bu çalışma, Audi RS Q3 sahiplerinin ilgisini çekecek. Bakalım ABT bu araca neler katmış.

ABT Tuning Yeni Audi Q3 RS

İki farklı versiyonda uygulanan ABT Tuning Yeni Audi RS Q3 çalışmasında önceliği ilk pakete verelim. Aslında ilk paketten ziyade buna Audi RS Q3 diyelim. Çünkü bir üst seviyedeki uygulama Audi RS Q3 Performance için yapılmış.

Yeni RS Q3 kaputu altında Audi’nin altın değerindeki 2.5 TFSi motoru yer alıyor ve 340 PS 450 nm tork güç üretiyor. Tabi ABT buna biraz sihirli iksir katmış ve aracın gücünü yazılım ve yeni egzoz sisteminin katkıları ile 410 PS 530 nm tork güce ulaştırmış. Bu değişim sonrasında 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniyeden 4.6 saniye seviyesine düşerken maksimum hız 250 km/s değerinden 260 km/s hıza ulaşmış. Güçlendirmenin yakıt tüketimine ve emisyon salınımına yükü olmamış. Değerler stabil!

Yeni Audi Q3 RS Performance

Audi Q3 RS Performance içinde aynı uygulamalar yapılmış. Bu aracın fabrika çıkışı hali 367 PS 465 nm tor güç üretiyor. Fakat ABT Tuning sonrasında bu değer 430 PS 530 nm torka ulaşmış. Performans değerleri ise 0-100 km/s hızlanması 4.4 saniyeden 4.2 saniye düşerken, maksimum hız 270 km/s hızdan 285 km/s seviyesine ulaşmış. Bu artış sonrasında Porsche Macan Turbo Performance modelinden daha da hızlı olmuş.

Gelelim diğer değişimlere…
Aracın dışına baktığımızda ön tampondaki kırmızı şeritler, ön çamurluktan siyah-kırmızı olarak başlayıp arkaya kadar kırmızı olarak uzanan şeritler, aynalarda abt logolu ek, arka difüzör, arka tampon eki dikkat çekiyor. Ayrıca bu araç için 19-20-21 inçlik DR, ER-C ve FR kodlu jantlar da sunuluyor. 4 çıkışlı ve 4 borulu ABT komple egzoz sistemi arkada kendini gösteriyor. Bu arada ABT Tuning Yeni Audi RS Q3 için uygulanan ABT süspansiyon sistemi ile ön ve arka kısım 15 mm ile 45 mm aralığında yere düşürülebiliyor. Son olarak içte ise ABT logolu paspas seti, bagaj paspası, yine ABT logolu ön kapılar için led zemin aydınlatması kullanılmış.

Sırada fotoğraflar var…Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.