Oto Kokpit

Karşınızda 730 Beygirlik ABT Audi RS6-R

ABT, Vw grubu araçlar üzerindeki çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Bu sefer kollarını makyajlı audi rs6 için sıvayan alman tuner, daha önce bu aracın facelift öncesi yaptığı çalışmayı güncelleyerek karşımıza çıkardı.

730-beygirlik-abt-audi-rs6-r-2
2014 yılında kışkırtıcı kırmızı detayları ile tanıtılan abt audi rs6-r, bu sefer yeni yüze sahip rs6 için tekrarlandı. Bu araç içinde yine aynı body kit kullanılmış ama önceki detaylar biraz daha ağır tonlarda bırakılmış. Mat gri renge bürünen rs6, karbon fiberden yapılmış ön tampon eki, yan etekler, arka difüzör, arka tampon eki ve bagaj üstü spoyler parçaları ile çok daha sportif ve çekici kılınmış. Jant olarak ise bu araçta 22 inçlik ABT FR serisi kullanılmış. Kötü durduğunu söyleyemem ama ABT elinde çok daha iyi jantlarda yok değil.

Gelelim aracın kalbine…
Bildiğiniz üzere güncel Audi RS6 4.0 litre V8 turbo benzinli motora sahip ve 560 ps 700 nm tork güç üretiyor. Bu güç sayesinde ise 0’dan 100 km/s hıza 3.9 saniyeden ulaşıyor. Çok tehlikeli station wagon değil mi?
İşte alman tuning firması bu aracı çok daha tehlikeli hale getirmek için 2014’te bir çalışma yapmıştı ve 730 ps 920 nm tork gibi oldukça iddialı güç değeri almıştı. Öyle ki bu sayede aracın 0-100 km/s değeri 3.3 saniyeye düşerken maksimum hızı 320 km/s hıza ulaşmıştı. Bu değerler fabrika verilerinin çok üstünde olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Bu uygulama abt 2016 audi rs6-r içinde yapıldı. Aslında bu değişim 605 beygirlik performans modeli üzerinde yapılsa çok daha güncel olurdu ama yakın zamanda onunda gelmeyeceğinin bir garantisi yok. Son olarak görsellere ve ondan daha önemlisi olan ama önceki rs6’nın detaylarını içeren videoyu izlemeye sizleri davet ediyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]