2015 Yeni Kasa Volkswagen Caddy Türkiye Fiyatı

jantilmen

2015-yeni-kasa-volkswagen-caddy-1
Hafif ticari araçlar arasında bu aralar yenilik savaşları hakim oluyor. Önce ford connect, sonra fiat doblo ve şimdi de volkswagen caddy yenilenen yüzüyle karşımıza çıktı. 1979 yılında ilk kasası, 1996 yılında ikinci ve 2004 yılında mevcut kasası yollara çıkan almanların üstün ticari aracı, 3. jenerasyon caddy üzerinde 2010 yılında makyaj operasyonu gerçekleştirmiş ve şuan satışta olan kasasına kavuşturmuştur. Aradan 5 yıl geçti ve yenilik zamanı geldi. Artık 4. jenerasyon volkswagen caddy modeline “merhaba” diyebilirsiniz.

Güncel Volkswagen Tasarımı Uygulanmış Fakat Radikal Değişim Yok
2015-yeni-kasa-volkswagen-caddy-15
Yeni kasa volkswagen caddy üzerindeki ilk düşüncelerim olumsuz olarak başlayacak. Bir anda karşımıza çıkıveren vw caddy, tanıtımında 4. jenerasyon yani kasa değişimiyle geldiği belirtildi. Fakat genel anlamda büyük değişimler yapılmadı. Aydınlatma grubu ve genel kasa 3. nesilden pek farklı değil. Ayrıca iç mekan üzerinde de büyük değişimler yapılmamış. “Bunu da nerden çıkardın?” diyenler için makyajlanan fiat doblo’nun bile önceki haline göre tasarım anlamında belirgin değişimler geçirdiğini söyleyebilirim. Yeni ford connect’ten bahsetmiyorum bile. Fakat led aydınlatmalı aydınlatma grubunun, araca premium hava kattığı kesin. Ayrıca iç mekanda 6.3 inçlik dokunmatik ekran, düz tabanlı yeni direksiyon simidi ve elden geçen kokpit tasarımı öne çıkıyor. Ama yine de yeni kasa olduğunu ortaya koyan daha belirgin hatların olmasını beklerdim. Peki beklenen bu yenilik nerede yapılmış? Söz konusu almanlar olunca tasarımda alamadığımız cevabı teknik kısıma bakarak alacağız.

Benzinli motorlar öne çıkacak
2015-yeni-kasa-volkswagen-caddy-22
2015 yeni kasa volkswagen caddy teknik özellikleri henüz detaylanmadı ama kullanılacak motorlar hakkında bilgi verildi. Birçok yenilik var. En önemlilerinden başlayarak devam edeyim. TGİ adlı yeni motor geliyor. 1.4 litrelik turbo beslemeli olacak bu motorda doğalgaz yani cng sistemi kullanılacak. Öyle ki alman firma bu motorla yeni vw caddy de 100 km’de ortalama 4.1 litrelik tüketim değeri sağlanacağı belirtiliyor. Öte yandan TDİ motorlara ek olarak benzinli yani TSI motorlarda yerini alacak. 75 ila 150 PS arasında değişecek bu güç ünitelerinde 1.0-litre 3 silindirli 102 PS güç üreten TSI motor, 1.2-litre 3 silindirli 84 PS ve 1.4-litre 4 silindirli TSI 125 PS güç üreten benzinli seçeneklere yer verilecek. Dizel cephede ise 75 PS ila 150 PS arasında değişen üniteler yerini alacak. Şanzıman olarak ise 6 ileri manuel vitese ek olarak 6 ya da 7 ileri DSG otomatik vites seçeneğine yer verilmesi bekleniyor.

Kısacası yeni kasa vw caddy tasarım olarak radikal değişimlere imza atmamış olsa da kaput altında büyük değişimler yaşamış. Ayrıca teknolojik donanımlarda binek araçları kıskandıracak kadar özelliğin olacağını da bekliyorum. Önümüzdeki aydan itibaren almanya’da satışına başlanması beklenen bu hafif ticarinin, tahmini başlangıç fiyatı 17.500 euro olması bekleniyor. Tabi bu almanya fiyatı. Türkiye için ise donanım paketleri netleşmeden bir şeyler demek pek mümkün değil. Şimdilik aktaracaklarım bunlar. Buyurun görsellere geçelim.

Güncelleme: 11.06.2015

2015 Yeni Kasa Volkswagen Caddy Teknik Özellikleri için tıklayınız

Güncelleme: 07.07.2015

2015 Yeni Kasa Volkswagen Caddy Türkiye Fiyatı

Yeni Caddy Maxi Van 1.6 TDI 102 PS: 49.840 TL
Yeni Caddy Trendline 1.6 TDI 102 PS: 61.100 TL
Yeni Caddy Trendline 1.6 TDI 102 PS DSG: 68.370 TL
Yeni Caddy Comfortline 1.6 TDI 102 PS: 68.230 TL
Yeni Caddy Comfortline 1.6 TDI 102 PS DSG: 75.900 TL

7 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 28.338 kez görüntülendi.

Etiketler:

2015 Yeni Kasa Volkswagen Caddy Türkiye Fiyatı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Şenol erol diyor ki:

  Türkiye şartlarında 1.4 90 veya 105 ps bir caddyin ekonomik ve fiyat açısındanda uygun olabileceğini düşünürüm ama volkswagen caddy gibi bir aracın 1000 motor ve 75 ps gibi bir gücle piyasaya surdurulmesini sahsen ben istemem o kasayı taşıyabilecek bir motorun minimum 1.4 90 ps olması gerektiğini kesinlikle beyan ederim.aksi takdirde bizler gibi wvolkswagen düşkünleri aracın gücünün düşük olduğundan güclü arabalarımızın basit kullanıcılar tarafından eleştirilmesine sebep olur…lütfen siz volkswagen üreticileri ve ithalatcıları vw aracına hak ettiği değeri vermenizi rica ederiz.saygılarımla.

 2. Nurettin GÜN diyor ki:

  Arkadaşlar 2015 volkswagen caddy 7 koltuk olması şarttır çünkü O bir aile arabasıdır.

 3. Koray diyor ki:

  doğalgaz ile LPG aynı şey değildir. Araçlarda sıkıştırılmış doğalgaz kullanılabilir. İETT otobüslerindeki gibi, Compressed Natural Gas CNG yazar otobüslerde ve bu doğalgazdır. LPG çakmak ve tüplerde kullanılan tamamen başka bir gaz. Doğalgaz zehirli değildir, havadan hafiftir, havanın üstüne çıkar. Solunursa havadan hafif olduğu için akciğerlerin dış çeperlerine dolacağı için oksijen girişini engeller yani boğar ama zehirli değildir. LPG ise zehirlidir, kandaki hemoglobine bağlanır.

  1. Koray diyor ki:

   Koray bey, baya biliyor gibi yazmışsınız, tebrikler… bu eşyaların ithalatını yapan be girişinde analizlerinde bulunan biri olarak ben bile etkilendim yazınızdan! İkiside aynı eşyadır, devlet literatüründe ötv yönünden birbirinden ayrılır sadece, bu gazların orjinali kokusuz olmasıdır. Zehirlenme ikiside yapar, gaz kaçağı anlaşılsın diye devlet o bildiğimiz kokuyu zorunlu kılar. Bu gazların özü proğram ve bütandır. Gemilerde ayrı gelir tahliye edilirken mix basım yapılır. Yani ciğerler ötv oranını bilmediği için zehirlenecekse zehirlenir, zehirlenmeyecekse zehirlenmez.

Sayfa başına git