Oto Kokpit

Je Design Seat Ateca 5FP All Terrain Tanıtıldı

Alman modifiye firması Je Design, 2018 yılı bitmeden çok iddialı bir çalışma ile karşımıza çıktı. İddialı diyorum. Çünkü Seat Ateca gibi arazi şartlarına pek uygun üretilmeyen aracı ele alarak off-road yapısına kavuşturan modifiye işlemine tabi tuttu. Seat Ateca 5FP All Terrain olarka lanse edilen bu aracı buyurun yakından tanıyalım.


Je Design Seat Ateca 5FP All Terrain

Je Design Seat Ateca 5FP All Terrain çalışması detaylarına baktığımızda mat haki kaplama ile arazi kimliğine ilk adım atılarak doğaya atıfta bulunulmuş. Çamurluklara eklenen dodikler, led tepe lambaları, arkada tavan üstü spoyler eklemelerinin yanı sıra 215/65 R16 ebatlı off-road lastiklerinin takılması ve 30 mm yükseltilmesi ile Seat Ateca 5FP All Terrain adlı arazi canavarı ortaya çıkarılmış. Ayrıca dört egzoz çıkışı ile söz konusu SUV’un sportif ve güçlü kimliği de diri tutulmuş.

Seat Ateca 5FP All Terrain

Yapılan uygulama da iki litrelik turbo dizel motoru ve 4Drive adlı dört tekerden çekiş sistemi tercih edilmiş. Böylece Je Design tarafından ortaya çıkarılan Seat Ateca 5FP All Terrain adlı off-road karakterli araç, amacına daha iyi hizmet etmesi sağlanmış.

Je Design Seat Ateca

Je Design Seat Ateca 5FP All Terrain için ekstra güç sağlayan uygulamalara gidilmemiş. Eğer sizde Ateca’nız için bu kiti uygulamak istiyorsanız 3300 euro kadar parayı gözden çıkarmalısınız. Tabi bu Avrupa fiyatı için geçerli değeri. Ülkemize girerken gümrükte ek vergiye tabi olması durumunda çok daha fazlasını ödeyebilirsiniz. Fakat Je Design body kiti de şart değil. Ülkemizde de off-road dönüşümü yapan birçok firma var. Jantından tepe lambasına, dodiklerinden süspansiyonlarına varana kadar hepsini ve daha fazlasını daha ucuza yaptırmanız mümkün. Bunun için biraz araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Umarım bu araçla Ateca sahiplerine farklı fikir vermişizdir. Sırada foto galeri var.

Yorumlar
  1. Ali dedi ki:

    Yakışmamış. Bu ne böyle be

] }