Sürücü Kursları Rehberi

Hyundai i20 Cross Geliyor

hyundai-i20-cross-5
Güney koreli otomobil üreticisi hyundai durmak bilmiyor. Dünyanın en büyük otomotiv markaları arasında üst sıralarda yerini alan hyundai, araçlarını yenilerken, segment genişletmeye de devam ediyor. Bildiğiniz üzere ülkemizde üretilen yeni kasa hyundai i20 yollara çıkmaya başladı. B segmentine soğuk duş etkisiyle girdiğini söyleyebilirim. Oldukça başarılı otomobille güncellenen bu hyundai i20, şimdi de cross modeliyle aramıza katılmaya hazırlanıyor.

Hyundai ix20 ile ix25 arasında sınıflamaya gireceğini düşündüğüm bu otomobilin fotoğrafları geçtiğimiz gün Hindistan da dikkatli vatandaş tarafından çekilip internette paylaşıldı. Yeni hyundai i20 cross B segmentinin crossover ortamına bambaşka hava katmaya geliyor. Fakat şöyle bir şey var; crossover segment bu aralar fazlasıyla ilgi görse de kompakt araçlar daha fazla ilgi görüyor. Yani C segmentinin cross modelleri ön plandayken daha küçük modellerin ilgi göreceği konusunda tereddütler yok değil. Mesela vw polo cross ‘un pek rağbet görmemesi bu konuya örnek verilebilir. Her neyse, hyundai bu konuda ix20 ile giriş yapmıştı. Yeni i20’nin başarılı tasarım kimliğini de arkasına alarak bu modelle de ilgi göreceğini düşünebiliriz.

Aracın satışı ve teknik özellikleri hakkında henüz bilgi yer almıyor. Büyük bir ihtimal şu aralar test sürüşleri devam ediyordur. Fakat aramıza çıkışı pek yakındır. Şimdilik beklemedeyiz, detaylar düştükçe sizlere aktarmaya devam edeceğim…


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git