Oto Kokpit

Honda ‘nın 1.5 lt Yeni Nesil Turbo Motoru 2.4 lt Performansını Verecek

Honda ‘nın 1.5 lt Yeni Nesil Turbo Motoru 2.4 lt Performansını Verecek

honda-1-5-lt-yeni-nesil-turbo-motoru-2-4-lt
Japon otomotiv sanayisi, sıfır stok, zamanında biten işler ve sıfıra yakın hata hedeflemesiyle yıllar yılı sektörde öne çıktı. Bu değişmeyen geleneksel üretim anlayışı Japonların, avrupalı rakipleri karşısında daha uzun vadede değişimlerle araç güncellemesine de etki etti. Fakat yenilenen birçok japon otomobili, kendine has tasarım ve teknolojik yenilikle geldi. Honda firması bu bağı aynen devam ettirme yolunda güncellemelerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda civic type-r ile çokça konuşulan honda, şimdilerde ise 1.5 litrelik yeni nesil turbo motoruyla konuşuluyor.

340.000.000 dolar yatırımla amerikadaki anna fabrikasında üretimine başlanan 1.5-litrelik dört-silindirli motor bu motoru ilk başlarda honda cr-v de kullanmayı düşünen japon firma, güncel cr-v de yer alan 2.4 litrelik atmosferik benzinli motorun performansını bu küçük hacimli turbo beslemeli motordan alacağını vurguluyor. Bu senenin dördüncü çeyreğinde cr-v de vermesi beklenen japon firma, eğer bu motorla ciddi başarı sağlar ve olumlu dönüş alırsa yeni civic modellerinde de görmemiz işten bile değil.

Etiketler:

Yorumlar
  1. KEREM dedi ki:

    Türkiye Civic operasyonunda 20 yıllık motoru yeni kasaya koyacaksın, bay lpg ile sadece Türkiye’de üretilen bir modele imza atacaksın sonrada inovatif haberlerle algıyı yöneteceksin. Ne güzel Honda bravo.