Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Honda Civic Type-R FK-8’in Pick-Up Konseptini Görmelisiniz

25.05.2018
116
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Pick-up binek araçlar genellikle Güney Amerika ve Avustralya’da ciddi ilgi görüyor. Fabrikasyon modellerin yanı sıra bireysel uygulamalar yapanlara da çok kez şahit olduk. Fakat hiç beklenmedik markalarda bu işe el atabiliyor. Honda İngiltere, FK-8 Type-R üzerinde çılgın projeye imza atarak kendi bünyesinde bir ilki gerçekleştirdi. Evet yanlış okumuyorsunuz. Adamlar FK-8 Civic Type-R‘dan pick-up yaptılar. “Proje P” isimli bu çalışmayı buyurun daha yakından inceleyelim.

Honda Civic Type-R FK-8 Pick-Up

Honda’nın en hızlı kamyonetlerinden birisi olarak tanıtılan Civic Type-R FK-8 Pick-Up, Honda’nın İngiliz mühendisleri tarafından aracın standart süspansiyonu, güç aktarım elemanları ve vites kutusu kullanılarak Proje P yani pick-up’a çevrilmiş. Arkasını acımadan kesen ekip, aerodinami de ödün vermiş mi bilinmez ama arka koltukların olmamasıyla ağırlıkta ciddi kazanım sağladıklarını düşünüyorum. Sınıfındaki en hızlı önden çekişli araçlardan birisi olan Civic Type-R üzerindeki bu değişim açıkçası sıra dışı olmuş. Pick-up fanları sevebilir ama böylesine harika hot hatch aracın katledilmesi ilgimi çekmedi. Düşünsenize ülkemize gelse ticari muamelesi görür. Birde her yıl muayene derdi var. 🙂 Şaka bir tarafa kesilen arka taraf gerçekten hoş olmamış. En azından şu metal görünümü farklı bir malzeme ile yapıp tamamen siyahla kaplansa sırıtmazmış.

Honda Civic Type-R FK-8 Pick-Up Özellikleri

Son olarak pick-up type-r‘ın seri üretime girmeyeceğini ve fiyatlanmasının da mümkün olmadığını belirteyim. Bu benim beyanım değil. Şirket yetkilileri bu yönde açıklama yaptı. Kendileri bu aracı bahçe işinde kullanacaklarmış. 🙂

Honda Civic Type-R FK-8 Pick-Up Teknik Özellikleri

Stock Honda Civic Type-R (FK-8) Teknik Özellikleri
Motor: 2.0 litre 320 ps 315 beygir 400 nm tork (turbo benzinli)
Şanzıman: 6 ileri manuel
Performans: 0-100 km/s: 5.8 saniye – Maksimum hız: 272 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 9.8 / 6.5 / 7.7 / 176 g/km
Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4557 mm / 1434 mm / 1877 mm
Bagaj Hacmi: 420 litre
Yakıt Tankı: 46 litre
Boş Ağırlık: 1380 kg

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.