Oto Kokpit

Hibrit 2021 Yeni Peugeot 508 PSE Teknik Özellikleri – Menzili

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Dört çeker ve hibrit teknolojisini bir araya getiren yeni Peugeot 508 PSE, yeni sürüş deneyimleri yaratma gücüne sahip elektrikli araçları piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

2021 Yeni Peugeot 508 PSE Menzili

Peugeot tarafından şimdiye kadar üretilmiş en güçlü seri otomobil imzası taşıyan Peugeot 508 PSE, 360 beygir gücü ve 520 nm tork üretebilme kapasitesine sahip. 0-100 km/s hızlanma süresi 5.2 saniye ve 80-120km/s hızlanma süresi ise 3 saniye olarak kayda geçmiş.

Elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum sürat 255 km/s olarak belirtilmiş bu araçta, çeviklik, güç ve performans, aracın DNA’sının temel bileşenlerini oluşturuyor. 20 inç alaşımlı jant ve özel üretim Michelin Pilot Sport 4S lastikleri ile birlikte elde edilen, üstün yol tutuş özellikleri de sürüş performansının tamamlanmasında oldukça büyük yer tutuyor.

2021 Yeni Peugeot 508 PSE Özellikleri

Hibrit çalışma ile birlikte, 40 km menzili sıfır emisyon ile alabilen yeni 508 PSE için, yanmalı motorlar ön tarafta, elektrikli motorlar arka tarafta görev yapıyor. 4 tekerlekten çekiş sistemi ile oluşturulmuş, aktarma organları ile birlikte 360 beygir gücü her türlü yol ve hava şartlarında performanstan ödün verilmemesini sağlıyor.

Standart ev tipi bir priz ile yedi saatten daha kısa sürede şarj olan piller, 7 kW duvar tipi şarj noktalarında iki saat sürelerde tam kapasite doluma ulaşıyor. Hibrit ve içten yanmalı motor işbirliği sayesinde yakıt tüketimi litrede 59 km’lere kadar çıkarılmış. Oldukça çevreci olan bu araçta, karbon salınımı 46g/km seviyelerinde.

2021 Yeni Peugeot 508 PSE Kokpiti

Dört çekerden sürüşü destekleyecek donanım özellikleri ile birlikte gelen 2021 Peugeot 508 PSE, gece görüş, adaptif hız sabitleme, şerit takip sistemi ve otomatik acil durum freni gibi özelliklerle donatılmış. Kokpit ortamında ise, üç pençeye sahip kompakt bir direksiyon simidi, baş üstü göstergesi, 10 inçlik kapasitif dokunmatik ekran, oldukça sportif bir iç ortam sunuyor. Aerodinamik özellikleri de geliştirilmiş 508 için ayrıca üç gövde renk seçeneği kullanıcıların beğenisine sunulmuş.

Etiketler:

Yorumlar
 1. mustafa üzüm dedi ki:

  508 tasarımına bayıldım merakla bekliyoruz çok tutulacağına inanıyorum peugeot hibrit teknolojisinde hızla ilerliyor

 2. Kaya Toy dedi ki:

  Hibrit gerçekten çevremizin düzelmesi açısından güzel bir teknoloji 508 modeli ile buna destek olunması gerçekten güzel olmuş Peugeot için.

 3. NAİM GÖKTÜRK dedi ki:

  Peugeot şu an ki başarısının üstünde hibrit teknolojisiyle daha çok başarılı olacaktır. Peugeot kullanıcısı olarak takipteyim.

 4. Neşet Tilaver dedi ki:

  Spor model olarak 508 gerçekten çok güzel bir araç arkadaşlar özellikle teknik özellikleri gerçekten çok iyi.

 5. Yunus Turp dedi ki:

  Tasarım olarak çok değişiklik olmasa da yeni güzel özellikler eklenmiş araca donanımsal olarak beni etkiledi bu sefer 508 modeli.

 6. Burak Kaya dedi ki:

  Bu motor teknolojisini kullanan araçlar her zaman dikkatimi çekmiştir 508’modeline de gayet iyi gideceğini düşünüyorum.

 7. Metin Toy dedi ki:

  508’e eklenen bu motor teknolojisi gerçekten aracın daha dikkat çekici yapmış zaten donanımsal olarak da oldukça sağlam bir modeldi.

 8. Kadir Yılmaz dedi ki:

  Araçların iç dizaynı çok gelişti ya özellikle Peugeot bu konuda kendini çok geliştirdi bence

 9. Turan Kaya dedi ki:

  Bu yeni hibrit motor teknolojisi gerçekten çok güzel 508 modeli bununla beraber güzel başarılar elde edecektir bence.