Oto Kokpit

HG-Motorsport Volkswagen Golf GTI ve Polo GTI’a El Attı

hg-motorsport-volkswagen-golf-gti-ve-polo-gti-1
Volkswagen üzerine uzun süredir modifiye çalışmaları yapılmıyordu. Fakat bu sessizlik alman tuner hg-motorsport tarafından bozuldu. Üstelik bir değil iki vw modeli için yaptığı çalışmayla karşımıza çıktı. 2015 volkswagen golf gti ve polo gti kardeşleri ele alan alman tuning firması, kaput altında kayda değer .alışmalar yapmış. Hatta golf gti için yaptığı güçlendirmeyle aracı porsche 911’e kafa tutacak kadar iddialı hale getirmiş. İşte detaylar…

Önce küçükten başlayalım. Bu arada dıştaki değişimler için detaylar aktarılmadığı için bu konuyu es geçeceğim. Şimdiden belirteyim. Odak noktamız kaput altında olacak. HG-motorsport vw polo gti olarak lanse edilen bu araç güncellemeden sonra yeni motora kavuşup 1.8 litre 192 ps 250 nm tork güç üreten ünite ile yollara çıkmıştı. Alman tuner komple egzoz sisteminden ecu güncellemesine, spor katalizörden karbon hava filtresine kadar değişimlerle aracın gücü 260 ps 350 nm torka kavuşturulmuş. Performans verileri paylaşılmamış ama bu haliyle standart birçok hot hatch için tehlikeli olacağı aşikardır.

Geçelim abisine…

HG-motorsport volkswagen golf gti da ise çok daha ciddi çalışmalar yapılmış. Performans serisi üzerinde güçlendirme yapan hg-motorsport, ülkemizde gti modeline göre +10 ps daha güçlü olan bu aracı porsche 911’e kafa tutacak kadar iddialı hale getirmişler. 2.0 litrelik fabrika çıkış motoruyla 230 ps 350 nm tork güç üreten “2015 golf gti performance” kodlu vw modeli, hg-motorsport elinde 375 ps 527 nm tork güce ulaşmış. Bunu yaparken turbo üzerinde mesai harcanmış, karbon hava filtresi takılmış, komple egzoz sistemi yerleştirilmiş, downpipe, ecu güncellemesi gibi birçok değişim yapılmış ve ortaya bu asfalt canavarı çıkarılmış. Bu arada üzerindeki jantları bu kadar iyi destekleyen “kw variant 3 coilover kit” olduğunu da belirtip görsellerle baş başa bırakayım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]