Haşhaş VIP Design 2015 Mercedes Vito Tourer 119 BlueTEC

Haşhaş VIP Design 2015 Mercedes Vito Tourer 119 BlueTEC

hashas-vip-design-2015-mercedes-vito-tourer-119-bluetec-15
Modifiye köşemizde Mercedes söz konusu olunca genellikle VÄTH Tuning, LUMMA Design, Lorinser, Hartmann özellikle de Brabus gibi dünyaca ünlü firmaların çalışmalarını paylaştım. Ülkemizden de şöyle ortalığı sallayacak bir araç çıksa da paylaşalım dediğim çok oldu. Haşhaş VIP Design sesimi duymuş olsa ki 2015 model mercedes vito üzerinde yaptığı büyük değişimle ezber bozacak bir lüks minibüs ortaya çıkarmış. Dışta sadeliği ele alıp iç mekanda Vilner’ı bile kıskandıracak derecede emek harcanmış. Peki neler yapılmış?

Haşhaş VIP Design 2015 Mercedes Vito Tourer 119 BlueTEC 190 PS
hashas-vip-design-2015-mercedes-vito-tourer-119-bluetec-7
Haşhaş VIP Design firmasını takip edenler, genellikle volkswagen transporter üzerinde yaptığı eşsiz değişimle tanıdılar. Fakat Türkün gururu bu marka yönünü mercedes vito 119 bluetec modeline çevirmiş ve mercedes s serisi kıvamına getirmek için kollarını sıvamış. Bej renk üzerine tepeden tırnağa yenilenen bu aracın her bir detayı manuel kontrolden kurtarılıp, elektronik fonksiyonlar eklenmiş. Rolls-Royce Ghost’ı kıskandıracak kadar güzel olan tavan aydınlatması, her yöne elektrikli sistem komutu ile hareket edebilen ve lüks algısını üst seviyeye çeken deri koltuklar ilk bakışta dikkatinizi çekecektir. Fakat detaylarda “yok artık” diyeceğiniz özellikler var. Firmanın eklediği donanım özellikleri listesinde şunlar yer alıyor: LG marka 3D Smart TV, BOSE marka müzik ve sinema ses sistemi, Samsung Blue-Ray oynatıcı, Neta marka uydu sistemi, WAECO marka şarap soğutucu, elektrikli açılabilen (!) çekmeceli buzdolabı, yine elektrikli açılabilen 2 adet masa ve 3 adet gizli çekmece, V serisinde yer alan koltuk ayarlama düğmeleri, elektrikli olarak her yöne hareket edebilen, ısıtmalı ve masaj özellikli koltuklar, elektrikli ara bölme, gizli para kasası ve tüm bu fonksiyonları kumanda etmek için Air iPad tablet ve iPhone akıllı cep telefonu yer alıyor. Vallahi ben yazarken yoruldum. Siz buna hala minibüs demiyorsunuz sanırım?

Bu kısıma kadar yazdıklarım Haşhaş Design tarafından dahil edilen özelliklerdi. Birde bu aracın fabrika çıkışlı olarak sahip olduğu özellikler var. Onlar arasında ise iklimsel tam otomatik klima, geri görüş kamerası, akıllı far sistemi, 7 ileri otomatik şanzıman, park yardım asistanı özelliklerinin aynı sıra bildiğimiz 3 harfli güvenlik özellikleri ve onlara ek olarak çarpışma önleme ve rüzgarda savrulma önleme asistanı, yorgunluk asistanı, şerit takip ve kör nokta uyarı özelliği, hız sabitleme sistemi gibi donanımlarda yer alıyor.
hashas-vip-design-2015-mercedes-vito-tourer-119-bluetec-4
Son olarak motor ve fiyat bilgilerine de değinip hayran kalacağınız görsellere geçmek istiyorum. Bu araç 2.2 litre turbo dizel motora sahip ve 190 ps 440 nm tork güç üretiyor. Fabrika verilerine göre 5.8 litre ortalama yakıt tüketim değerine sahip. Haşhaş Design, s serisini kıskandıracak kadar değişime aldığı bu araç için 265.000 TL fiyat belirlemiş. Bu benzersiz lüks araç, otomobil ruhsatına sahip olarak satılıyor ve şuan dünyada sadece 1 adet var. Şimdi bu eşsiz parçayı görselleri ile daha yakından tanıyalım.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Yorumlar
  1. Özgür Düzgünoglu dedi ki:

    Öncelikle sizi bu muhtesem isçiliginizden dolayi kutluyorum.
    Ben Almanya dan minibüsler getirsem, bu sekilde dösemeler yaptirmam mümkünmü sizde ?