Oto Kokpit

Hartmann Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI

Hartmann Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI
Sizlere otokokpit’te birbirinden yeni otomobilin modifiyeli çalışmalarını sunuyorum. Şimdi de olaya biraz farklılık katıp bugün sizlere bir ticari aracın hartmann elinde nasıl şekillendiğini sunacağım. Alman modifiye dünyasının en iyi markalarından biri olan hartmann, daha önce vw t5 çalışmaları ile ticari otomobil dünyasında modifiye seven ve beklentide olanlar için değişimler yapmıştı. Şimdi de otomobil dünyasının yıldızı mercedes’i tercih eden firma, mercedes sprinter 319 cdi modelini tercih etmiş ve ortaya apayrı bir araç çıkarmış. Bakalım bu minibüs’te neler yapılmış?

Hartmann mercedes sprinter 319 cdi çalışmasında genel olarak baktığımızda dışta, iç mekanda ve motorda değişimler yapılmış. Detaylara dıştan başlayarak anlatayım. Kırmızı renkteki mercedes sprinter‘ın koyu renk ile uyumu yakalanmaya çalışılmış. Buna camlara filmlere çekilerek başlanmış. Siyah tabanlı mercekli farlar ile devam eden hartmann, araca yeni ön tampon ve yan etekler dahil ederek modifiyeli mercedes sprinter görünümünü kazandırmaya çalışmış. Bu çekici görünümü 20 inçlik Zaro jantlarla devam ettirmeye çalışan firma, 7 kollu bu jantlarla kırmızıyı vurgulasa da bence başarılı bir tercih de bulunmamış. Bu arada jantlara 265/45R20 lastikler eşlik etmiş. Dıştan içe geçelim. İç mekanda bir ticari araca göre çok başarılı değişimler yapılmış. Deri siyah koltuklar, kırmızı siyah dikişlerle öne çıkarılmış. Kırmızının vurgusu burada bitmemiş. Pedal seti ve deri kaplama vites topuzunda bile kendini ortaya koyan bu tasarımsal yaklaşım kapı yanlarında ve kokpitte kullanılan karbon fiber kaplama ile başarılı uyumu yakalayarak mercedes sprinter’ın içinde çok başarılı görünüm sağlamış. Son olarak motordan bahsedip görsellere geçelim. Mercedes sprinter 319 cdi kaputu altında 3.0 litrelik V6 motor yer alıyor. Bu motor, 184 beygir güç üretirken maksimum 400 nm tork çekiş gücü sağlıyor. Her ne kadar ticari olarak düşünsek te bu araca modifiye yapılmış ve motorda belli başlı güçlendirme yapılması da gayet yerinde olması gerekir. Hartmann da böyle düşünmüş ve chip tuning uygulaması ile bu gücü 220 beygir ve 500 nm torka kadar çekmiş. Standart değerlerine göre büyük beygir artışı sağlanmasa da bu bir dizel olduğunu düşünürsek 100 nm torkluk artış hiçte fena sayılmaz. Şimdi sizleri hartmann mercedes sprinter 319 cdi görselleri ile baş başa bırakıyorum.

Yorumlar
  1. tuncay dursun dedi ki:

    sprinter iyi yaapmışsınız begendim sizinle irtibat kurabilmem için bana adres verirmisiniz birde telefonda verirseniz sevinirim

] }