Sürücü Kursları Rehberi

Google Transit, Sonunda Ülkemizde Kullanılabilir Hale Geldi

Google’ın hayatımızı kolaylaştıran sistemlerinden birisi olan “Google Transit” Türkiye içinde aktif kullanıma hazır hale getirildi. Toplu taşıma araçlarını kullananlar için büyük kolaylık sağlayan bu sistemle güzergah bilgileri, tarife detayları gibi bilgileri öğrenmek mümkün oluyor. İşte detaylar…

Google Transit Türkiye

Google’ın geliştirmiş olduğu bu ücretsiz ve kolay kullanılan sistem ile artık günlük hayatta kullandığımız toplu taşıma araçlarının tarife detaylarını ve rota bilgilerini görebileceğiz. Artık otobüs hangi durakta ve bindiğim otobüs hangi güzergah üzerinden gidecek, bunları birilerine sormaya ya da duraklarda karışık yol planlarını izlemeye gerek kalmayacak.

Google Transit Nedir?
Peki bu sistem tam olarak nedir? diye soracak olursanız. Google bunu; kamuya açık ve sabit tarifeli toplu ulaşım hizmeti veren herhangi bir aracın tarife ve güzergah bilgilerini ücretsiz sunan sistem olarak tanımlıyor. Ayrıca kullanımı da basit ve eş zamanlı çalışması gün içerisindeki ulaşıma büyük katkı sağlıyor. Özellikle yabancısı olduğunuz güzergah da çok işe yarıyor.

Hali hazırda İstanbul ve Ankara’da kullanılan sistem ile gün içerisinde kullandığınız otobüs, metro, vapur hatta tramvay gibi araçların rota bilgileri ve tarife detayları Google Transit üzerinden görülebilecek. Tabi Ankara için sadece otobüs metro kullanımı mümkün olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git