Oto Kokpit

700 Beygirlik GeigerCars 2015 Jeep Grand Cherokee SRT

GeigerCars Jeep Grand Cherokee SRT- 1
Lüks SUV sınıfının en güncel temsilcilerinden birisi olan jeep grand cherokee yepyeni modeliyle bir süredir aramızda yer alıyor. Aracın en güçlü modeli olan SRT versiyonunu da yakın zamanda gerçekleşen 2015 İstanbul auto show’da inceleme fırsatı yakalamıştım. Aracın standart haline göre çok daha güçlü olan 2015 jeep grand cherokee srt, donanım olarak da en çok özelliğe sahip modeli olarak öne çıkıyor. Bu aracı çok daha özel ve daha güçlü hale getirme görevi profesyonel modifiye firmalarına düşüyor. Alman merkezli çalışan “geigercars” bu görevi üstlenen firma olarak karşımıza çıkıyor. Daha öncede bir başka amerikalı olan ford mustang’i özelleştiren firma, bu seferde SUV sınıfından yürümek istemiş. İşte detaylar…

Geigercars jeep grand cherokee srt değişimin detaylarına ilk dikkat çeken nokta aracın rengi oluyor. Mat altın kahverengi rengi kaplama ile ciddi görsel değişim yaşayan firma, body kit anlamında yenilik kazanmamış. Bunun yerine 20 inç fabrika çıkışlı jantların terk edilip aracın renginin de detaylarda korunduğu siyah 22 inç jantlara geçilmiş. 305/35 R22 ebatında lastiklerin eşlik ettiği bu jantların arasından el sallayan kırmızı brembo fren kaliperleri de diğer detaylar arasında yer alıyor.
Şimdi geçelim güç değerlerindeki değişime…
2015 jeep grand cherokee srt kaputu altında 6.4 lt V8 hemi motor yer alıyor. 475 beygir 630 nm tork güç üreten bu motor 0-100 km/s hızlanmasını 5 saniye de tamamlayıp maksimum hız 253 km/s hıza ulaşıyor. Bir SUV araç için oldukça etkileyici veriler olsa da bmw x5m, mercedes ml63 amg karşısında iyi sayıldığını söyleyemem. Fakat geigercars jeep grand cherokee srt olduktan sonra bu güç 718 beygir 776 nm torka ulaşmış. Bu artıştan sonra aracın 0-100 km/s hızlanması 3.9 saniyeye düşerken maksimum hızlanması 295 km/s olarak kayıtlara geçmiş. Bu verilerle birçok spor otomobilin canına okuyabilir. Az önce saydığım rakiplerini ise alt edecek güce çoktan ulaştığını söyleyebiliriz. Sırada görseller var.

GeigerCars Jeep Grand Cherokee SRT- 1

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]