Oto Kokpit

EuroNcap’ten 2017 Seat Ibiza’ya Tam Not

EuroNcap’ten 2017 Seat Ibiza’ya Tam Not
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

B segmentinin yeni oyuncusu 2017 Seat Ibiza, bir süredir Avrupa pazarı için fiyatlanmıştı. Ülkemizde de yakında satışa sunulacak olan bu otomobil için EuroNcap çarpışma test sonuçları açıklandı. İşte detaylar…

2017 Seat Ibiza EuroNcap Çarpışma Testi

Yeni kasa ıbiza bir önceki versiyonuna göre çok daha üstün şekilde geliyor. Özellikle tasarım bağlamında üst paketiyle çok başarılı görünüme kavuşmuş. Daha önce burada araç hakkında detaylıca bahsetmiştim. Yazıdan sonra ziyaret edebilirsiniz. Gelelim Euroncap çarpışma test sonuçlarına. Bu araç Style donanımlı ve 1.0 litrelik motoruyla teste girmiş. Boş ağırlığı sadece 1047 kg. Böylesine hafif bir aracı güvensiz olarak nitelendirmeleri çevremizden hep duymuşuzdur. Fakat durum hiçte öyle değil. Yeni nesil ıbiza aktif güvenlik sistemlerini de arkasına alarak 5 yıldızla bu testten ayrıldı.

Detaylara inecek olursak Yetişkin Yolcu’da % 95, Çocuk Yolcu güvenliğinde % 77, Yaya güvenliğinde % 76 ve Güvenlik Yardımcısı kategorisinde ise % 60‘lık başarılı sağladı. Güvenlik yardımcısında biraz daha düşük kalmasının sebebi şerit takip ve uyarı sisteminin olmamasından kaynaklanıyor. Çünkü bu değerlendirmenin diğer gereklerini başarıyla yerine getirmiş.

Kısaca 2017 Seat Ibiza, güvenlik konusunda kıstas alınan EuroNcap’ten alnının akıyla çıktı. Artık merakla ülkemizde sunulmasını bekliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.