Sürücü Kursları Rehberi

Dünyanın En Hızlı F30 Kasa BMW 335d’si

en-hizli-f30-kasa-bmw-335d-1


Fabrika çıkışlı motorlar artık çoğu insanları tatmin etmez oldu. Özellikle turbo beslemeli yeni nesil motorlara sahip araçlar için kullanıcılar güç artışını aracın yazılımında değişim yaptırarak sağlıyor. Bunun yanı sıra büyük değişimler gerektirmeyen yeniliklerle standart halinden çok daha güçlü araçlar yollarda kullanılabiliyor. Tabi bu birazda üstünlük kurmanın yanı sıra farklı olmak istemenin diğer yansımasıdır. Bu farklılıkları da profesyonel tuning firmaları müşterileri için gerçekleştiriyor. Sizlere sitemizde birçok tuner tarafından hazırlanan modifiye çalışmalarını sundum. Çoğusu da belli başlı ülkelerdendi. Fakat bu sefer bilindiğin dışına çıkıyoruz. Profituning adlı slovak modifiye firması performans üzerine geliştirmeler yapıyor. Portfolyosu oldukça geniş ve sadece otomobiller için değil kamyonlar içinde yazılım yapıyor. Fakat bizim alt konumuz bmw 335xd.

F30 kasa 335xd üzerinde yaptığı performans çalışmaları ile öne çıkan profituning, 3.0 lt V6 motora sahip 313 beygir 630 m tork güç üreten bmw 335xd f30 için yaptığı değişimle bu aracın gücünü 440 beygir 800 nm torka kadar yükseltmiş. Bu değişimin altında tabi ki chip tuning tek başına bunu başarmamış. Yeni egzoz sistemi, intercooler ve birçok değişim sonucunda bu güç alınmış.

Peki bu artış 335xd’ye nasıl yansımış?
Fabrika verilerinde 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniye olup elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hızı ise 250 km/s olan bu aracın, güçlendirme sonrasındaki değeri 4 saniye olarak ölçülmüş ve maksimum hızı ise 300 km/s sınırını rahatlıkla aşıyor. Öyle ki birazdan izleyeceğiniz videoda 0-300 km/s hızlanması çekilmiş. Açıkçası profituning bmw 335xd gösterge panelindeki sayıların yetmediği cinsten sedan araç oluvermiş. Daha fazlası için geçelim videoya…


29 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 4.231 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git