Oto Kokpit

Elektrikli Araç 0-100 Km/s Hızlanma Rekoru Bu Araçla Kırıldı

Elektrikli Araç 0-100 Km/s Hızlanma Rekoru Bu Araçla Kırıldı

elektrikli-arac-0-100-km-s-hizlanma-rekoru
Elektrikli otomobillerin popülerliği yepyeni gelişmelerle devam ediyor. Çevreci özelliğiyle ilk başlarda öne çıkan bu araçlar, artık farklı yönleriyle de ele alınıyor. Sitede uzun süredir tesla model s adlı aracı ele almam da bu farklı yönlerinden birisi olarak görebilirsiniz. Bu lüks ve hızlı aracın hangi spor otomobillerle karşılaştırdığını da defalarca sitede yer verdim. Kısaca elektrikli araçlar son derece hızlı olabiliyorlar. Hatta farklı şekilde rekorlarda deneniyor. Bu kategori de en hızlı 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayan elektrikli otomobil denemesi de bunlar arasında yer alıyor.

Son olarak 3 Kasım 2014 tarihinde 1.785 saniye ile AMZ Racing aracı tarafından kırılan bu rekor, geçtiğimiz günlerde Greenteam aracı tarafından egale edildi. 0-100 km/s hızlanması 1,779 saniye olarak ölçülen bu araç guinness rekorlar kitabına girmek için sırada bekliyor.

Tamamen elektrikli dört motorla 136 beygir gücü dört tekerine aktaran ve 160 kg boş ağırlığa sahip olan bu araç, Formula Student yarışları için tasarlanmış etkileyici hızlanma süresine sahip yeni rekortmen olarak kayıtlara geçti. Şimdi de o rekorun görüntülerine geçelim.
Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.